8_1647554656.jpg

Žákyně vezou z MČR stříbro

Na poslední hrací víkend žákyňské ligy jsme se přestěhovali do Ostravy. Oproti předešlým rokům byl turnaj tentokrát rozepsán již od pátečního rána. Vzhledem k tomu, že o nasazení do turnaje se rozhodlo během pátého hracího víkendu, nevyšel na nás hned ranní zápas a mohli jsme si tak po dlouhé cestě řádně odpočinout.

V pátek ráno nás čekaly jako první Kunovice. Po poslední zkušenosti jsme se proti nim postavili v plné sestavě a vyplatilo se to, první zápas skončil naším vítězstvím. Stejně tak dopadl i druhý zápas nad místními Arrows, takže jsme hřiště opouštěli v poměrně bojovné, ale hlavně veselé náladě.

Ta nás přešla druhý den ráno, když jsme se postavili našim pražským rivalům, Joudrs „A“. Dlouho trvalo, než naše holky nastartovaly svůj spirit, bohužel nás to stálo čtyři body. Až v posledním inningu jsme se trochu probrali a dotáhli jsme aspoň bod. Další, již meziskupinový zápas, rozhodující a nervydrásající ČTVRTFINÁLE, nás čekal proti HSM Trutnov. S Trutnovem jsme se celou sezónu přetahovali o prvenství v divizi, tentokrát jsme měli víc štěstí my a mohli jsme se tak těšit na zápas o postup do finále.

V tom zápase jsme se postavili proti Olympii Blansko. Zápas začal velmi vyrovnaně, po mírném zaváhání a změny nadhozu u soupeře jsme se rozjeli, zápas jsme naprosto s přehledem vyhráli a mohli už přemýšlet, jakou medaili si přivezeme.

Ve finále jsme se opět potkali s Joudrs „A“. Nutno podotknout, že souboj komplet třináctiletého týmu proti týmu, kde je věkový rozptyl téměř čtyři roky, mohl vypadat i úplně jinak. Navzdory již zmíněnému věkovému (a i výškovému) rozdílu jsme předvedli velmi solidní výkon, hlavně když hned v první směně dovezla Lucka Červenková bod. Dlouho jsme pak drželi vedení, až pak ve čtvrté směně se holky z Joudrs trefily do prázdných míst, obsadily dvě mety a po několika chybách v obraně dovezly dva body. Ty se nám už nepodařilo dorovnat, natož otočit a finále jsme tedy prohráli o bod.

I tak je to pro Eagles žákyně úspěch, od loňského roku udělaly holky obrovský kus práce a stříbrné placky si odvezly s vědomím dobré práce a výkonů v celé sezóně. Cenu MVP turnaje si odvezla Nikola Škardová.

Velký dík patří i rodičům, a to nejen těm, kteří nás podpořili během turnaje v Ostravě, ale všem, kteří nás podporovali během celé sezóny ať už jako diváci, pomocníci a/nebo taxikáři J.

Mistrovství odehrály tyto hráčky: Markét Doležalová, Lucka Chlumová, Lucie Krupičková, Natka Nováková, Lucka Červenková, Nikola Škardová, Eliška Kohoutová, Emma Pisková, Ema Vaňačová, Linda Šedivá, Madla Klímová, Viki Trčková, Kikina Rašínová, Nela Švestková, Eliška Horáková a Barča Nývltová. Během sezóny se do hry Ligy žákyň a Pražského přeboru zapojily Dorka Friedová, Dorka Řezáčová, Agi Rollerová, Sára Nicarová, Kája Štěpánková a Sam Gočaltovská.

Tým vedli Dáda Viktorýnová, Honza Řezáč, Michal Šedivý a Iva Šlechtová, během sezóny pak ještě Martin Šlechta a Lída Gočaltovská.