8_1647554656.jpg
899_20220501_125319.jpg

Ženské áčko znovu na scéně

Letošní pauza pro ženské Eagles Ačko byla delší než kdy předtím. Týmu chyběli trenéři a tak se zimní příprava posouvala na dobu neurčitou.

Čekání na nový realizační tým, by se dalo přirovnat k čekání na Godota, čekáte a čekáte a on stále nepřichází. Naštěstí pro náš zelenobílý tým to dopadlo líp než ve zmiňovaném literárním díle. Nakonec jsme se dočkali nového trenérského dua v podobě Petra Marka a Tomáše Bendy.

Zimní příprava začala sice pozdě, ale jak se říká lepší pozdě než nikdy. Z původního týmu zůstalo sedm statečných, kteří byli doplněni mladšími hráčkami, které budou nabírat nové zkušenosti v ženské extralize. Do Krčkého týmu také zavítala Kateřina Oplová, která Eagles přišla posílit z nedávno rozpadlého týmu Storms Praha.

Zimní příprava na letošní sezonu byla sice zkrácená, ale za to velmi kvalitní a intenzivní. Tým se soustředil především na útok. Pálkaři dostávali příležitost pálit na živý nadhoz, což umožnovalo i kvalitní trénink polařům.

Na začátku dubna se poté ženský A-tým Eagles Praha zúčastnil turnaje – memoriálu Radka Štěpánka, kde jsme obsadili třetí místo. Turnaj jsme využili především k sehrání týmu.

A ptáte se kam to ženské áčko chce v letošní sezoně dotáhnout? Cíl je jasný probojovat se do play-off, a co možná nejlépe začlenit mladé hráčky do kolektivu.

Tento víkend se odehraje první kolo extraligy a naše ženské áčko vyráží na moravské turné, kde odehrají čtyři zápasy, v sobotu proti Kunovicím a v neděli se poté utkají s ostravským týmem.

text Alice Škardová