8_1647554656.jpg
919_20220628_194444.jpg

Ženy A: Jak na horské dráze

Jednou jste nahoře a jednou jste dole. Jednou si z hracích víkendů odnášíte 3 prohry a jednu výhru, naopak jednou zase 4 výhry bez jakéhokoliv zaváhání. I takový je softball. Přesně takové dva hrací víkendy zažilo naše ženské áčko.

První ze zmiňovaných víkendů jsme hráli venku na hřišti soupeře. V sobotu jsme se utkali s Tempem a v neděli nás pak přivítali Joudrs do areálu v Bohnicích. Do prvního sobotního zápasu jsme vkročili velmi agresivně. Hned v prvních dvou směnách jsme nastříleli 13 bodů a soupeřům jsme dovolili pouhé 3 body. Agresivní útok, chyby soupeřů a skvělá obrana nám zajistili rozdíl po páté směně. Do druhého zápasu naopak vstoupil lépe soupeř. Povedlo se mu dát 10 bodů v druhé směně, což značně ovlivnilo celý průběh po zbytek zápasu. Obrana i útok se nám sesypaly a nebyli jsme schopní se dostat zpět do zápasu. A tak jsme si to s Tempem rozdělili 1:1.

Druhý den nás čekali Joudrs. V Bohnickém areálu je vždy těžké držet krok se soupeřem. Softball se však hraje na 7 směn, a tak je to spíše běh na dlouhou trať, nikoliv sprint. Pokud ovšem vytrváte a budete trpěliví a draví, můžete s Joudrs hrát i velmi napínavý a vyrovnaný zápas. Do šesté směny skoré bylo vyrovnané. Bohužel v „cílové rovince“ nás Joudrs přepálilo. Druhý zápas už bylo zcela jiné pojednání. Joudrs pálky trefili vše co letělo a na tabuli přibývaly body, jak houby po dešti.

I druhý zápas pro nás skončil prohrou. A tak jsme si ze čtvrtého extraligového víkendu odnesli pouze jednu výhru a tři prohry.


Následující víkend jsme ale byli odhodlaní vyhrát a prahli jsme po výhře jak prahne velitel pouště po vodě. Do Eagles parku zavítali dva moravské týmy- Arrows Ostrava a Snails Kunovice. V sobotních zápasech proti Arrows Ostrava jsme se blýskli, jak na pálce tak i v obraně. Skvěle fungovaly obě osy ve složení Natalie Šlancarová, Tereza Krbcová, Kateřina Oplová a Eliška Plevová, které odvedli skvělou práci a nedovolili soupeřům žádný větší odpor. Tým byl zároveň posílen o naše dvě hráčky, které hrají v Americe – Klára Čejková a Natalie Kopicová. Obě dvě hráčky předvedly senzační výkon v útoku i v obraně. Po sobotních dvou výhrách jsme v neděli byli ve velmi dobré náladě, a tak to šlo samo. Měly jsme chuť, pálky střílely, běžci dobíhaly a body přibývaly. Nakonec se nám podařilo oba zápasy ukončit v paté směně rozdílem.

Poslední víkend jarní části extraligy nám i ostatním ukázal, že jsme kvalitní soupeř pro kohokoliv, a že dokážeme hrát skvělý softball proti komukoliv. Teď nás čeká dlouhá pauza. Další hrací víkend odehrajeme až na začátku srpna. Věříme, že nám taková forma vydrží po zbytek sezony a především do playoff.

Alice Škardová

Fotogalerie ze zápasu s Arrows zde: https://flic.kr/s/aHBqjzU6YU

Fotogalerie ze zápasu s Kunovicemi: https://flic.kr/s/aHBqjzU8xu