8_1647554656.jpg
coaches-kopie-948x474.jpg

Změna u softballistek. A-tým přebírá tandem Benda-Marek

K návratu na medailové pozice by Eagles měl dopomoci nový trenérský tandem, který je fanouškům dobře znám. Vedení klubu se dohodlo na spolupráci s Tomášem Bendou a Petrem Markem.

„Je to nová výzva, na kterou se strašně těším. Oproti mému minulému působení zůstaly v kádru pouze dvě či tři hráčky, a tak jsem plný očekávání,“ neskrývá nadšení bývalý dlouholetý softbalový reprezentant Tomáš Benda. S podobnými pocity přijal angažmá i Petr Marek „Těším se na spolupráci, jak s holkami, které znám, tak s novými tvářemi, které do Áčka dorostly.“

Role mají jasně dané. „Do sezony vstupujeme, jako dva sobě rovní trenéři na stejné úrovni“ vysvětluje interní dohodu Marek. Nového parťáka doplňuje dvojnásobný mistr softbalové extraligy žen s Eagles Benda „“Eda“ bude koučovat na třetí metě, já se budu starat o obranu.“

Po sezoně bez medailové tečky je návrat na stupně vítězů jeden z hlavních cílů nového dua na lavičce Eagles. „Ani jeden nejsme typ, co hledá nějaké výmluvy. Budeme hrát tak, abychom vyhrávali a cíl máme jasný, vrátit titul do Eagles Parku.“ vytyčuje jasnou metu mladší kouč Marek. „Věřím, že máme silný útok, který má potenciál v každém zápase nastřílet body. Na nadhozu budeme schopni předvést poměrně slušný extraligový nadprůměr a s touto kombinací máme velkou šanci uspět.“ poodkrývá recept na úspěch Benda.

Realizační tým doplní i dvě bývalé hráčky Eagles Vlaďka Malovíková a Tereza Němečková, které budou vypomáhat s technickými záležitostmi a dodají ženský element k hlavní trenérské dvojici.