20210905_140210_resized-853x640.jpg

1. místo na ČBP U8 Čechy berou Eagles!!!

Český baseballový pohár U8 – Čechy

O víkendu 4.-5. září 2021 se do Eagles Parku sjelo nakonec jen 7 týmů z Čech na Baseballový pohár osmiletých (Sabat se těsně před turnajem odhlásil). Týmy byly rozděleny do 2 skupin, zápasy ve skupinách se odehrály v sobotu s těmito výsledky:

Ve skupině A byly k vidění vyrovnané zápasy, o vítězi rozhodovaly drobnosti. V prvním zápase zvítězila Choceň nad Tempem těsně 13:12, v dalším zápase se choceňským Orlíkům už tak nedařilo – Rytířům z Trutnova podlehli 8:13. V posledním zápase skupiny se Tempu opět povedlo 12x bodovat, ale na Rytíře to bohužel nestačilo, neboť ti doběhli celkem 17x.

Vítězem skupiny A se tak stali trutnovští následovaní Chocní a Tempem.

Ve skupině B, kde hrály 4 týmy, byla situace nakonec zamotanější. V prvním zápase domácí Eagles se štěstím v dohrávce těsně přehráli Waynes Pardubice 11:10. Souběžně hraný zápas kladenských Miners se Sokolem Hluboká byl bodově velmi hojný, nakonec Sokol vyhrál vysoko 20:13. Hned v dalším zápase se potkali poražení z prvních duelů, tedy Waynes a Miners a nakonec se z prvního vítězství radovali Kladeňáci 8:5. V souboji Eagles a Sokola byly k vidění na obou stranách dlouhé odpaly a skvělé polařské zákroky. Nakonec se Eagles radovalo z výsledku 17:5. Hluboká si spravila chuť hned v následujícím zápase proti Waynům, kdy zvítězila vysoko 15:5. To Eagles šli s dobrým pocitem dvou výher do posledního duelu proti Miners. Jenže proti dobře hrajícímu soupeři dost chybovali, celý zápas tahali za kratší provaz a po zásluze prohráli 8:12. Tím se skupina zamotala, ze vzniklého kolečka tří týmů nakonec nejhůř dopadla Hluboká, která skončila na 3. místě. Čtvrtí byli Waynes. Do semifinále postoupili Miners z druhého a Eagles z prvního místa.

Sobotní herní program byl u konce, v Eagles areálu ale po celý den probíhaly oslavy 40. výročí založení klubu, a tak měli malí hráči i jejich rodiče jistě mnoho možností jak se pobavit, vyzkoušet si různé sporty, soutěže, dobře se najíst, osvěžit se výbornou zmrzlinou, a třeba vyhrát i nějakou cenu v tombole. Celý večer byl završen koncertem a velkolepým ohňostrojem.

V neděli se hned ráno rozehrály zápasy o celkové umístění. Spodní skupina hrála vzájemné zápasy o 5. – 7. místo. Hluboké se započítávala výhra ze skupiny nad Waynes.  Pardubičtí si hned v prvním zápase dne připsali vysokou výhru nad Tempem 18:6. Hráči a hráčky Tempa se museli vyrovnat i s další porážkou od Hluboké 8:14. Snad jim to náladu příliš nezkazilo a příští rok nám všem předvedou, jak své dovednosti vylepšili.

V semifinále mezi Rytíři a Trutnovem bylo k vidění hodně kvalitních zákroků i odpalů, nakonec se z postupu do finále radovali kladenští po výhře 12:4.

Ve druhém semifinále se potkali domácí orlíci s těmi choceňskými. Choceň vtrhla do zápasu se vší vervou, když hned v úvodu skórovala. Domácí Eagles, se ale záhy dostali do správného tempa a překlopili zápas jednoznačně na svou stranu, když nepovolili další doběh a sami naopak zaznamenali celkem 12 bodů.

Do zápasu o 3. místo tak proti sobě nastoupily týmy ze skupiny A, a výsledek byl podobný jako předchozí den – Rytíři si pohlídali vítězství 15:7.

Ve finále se pro změnu potkaly týmy ze skupiny B, kdy Eagles určitě chtěli oplatit Miners porážku ze skupiny, Miners si pro změnu určitě na soupeře věřili, když si při losování zvolili být v utkání hosty - chtěli tedy soupeře od začátku dostat do defenzivy. Finále si rozhodně zasloužilo pozornost všech přítomných fanoušků, byl to baseball se vším všudy – k vidění byly dlouhé odpaly, diving catche, double outy. Po první směně byl výsledek 2:1 pro Eagles, v další směně Miners odskočili 5 body na 5:2. Ve třetí směně se situace obrátila, kdy pro změnu 5x bodovali Eagles a otočili výsledek na 7:5. Zlomový okamžik nastal ve 4. směně, kdy Eagles dokázali zastavit tlak soupeře a povolili jen 1 doběh a v dohrávce naopak předvedli daleké odpaly a odskočili o dalších 5 bodů. To se jim povedlo i ve směně páté. Miners už do konce zápasu tolik bodovat nedokázali a z vítězství se mohl definitivně radovat pořádající tým Eagles Praha. Konečný výsledek byl 17:10.

Konečné pořadí:

  1. Eagles Praha
  2. Miners Kladno
  3. Rytíři Trutnov
  4. SAB Orli Choceň
  5. Sokol Hluboká
  6. Waynes Pardubice
  7. Tempo Praha