BEN_7724.jpg

Český baseballový pohár U18 na Eagles - 14.6.2016

Eagles Praha hostil Český baseballový pohár juniorů.

Český baseballový pohár kategorie U18 začal již ve čtvrtek předehrávkou dvou zápasů. V první utkání se představil tým Eagles proti Kotlářce. Zápase byl ze začátku v rukách Kotlářky, kdy se ujala vedení ve 2. směně. Zlom zápasu přišel však ve čtvrté a páté směně, kdy se Eagles podařilo skórovat 7x. Kotlářka pak již nedokázala zápas otočit a Eagles získalo první výhru v turnaji.

Ve druhém utkání to bylo jasné hned od začátku. Favorit Nuclears skóroval v pěti směnách ze šesti. Stav utkání se zastavil až na konečných 22:2 ve prospěch Nuclears.

Druhý hrací den bylo na programu sedm zápasů základní skupiny. Téměř všechny zápasy dopadly podle očekávání až na zápas ČR U15 proti Technice, kde ČR otočila nepříznivý stav 3:9 v dohrávce zápasu na 10:9. Druhé překvapení dne pak byl zápas Kotlářky proti Technice, kde naopak Technika otočila nepříznivý stav 2:3 v dohrávce zápasu na konečných 6:3. Další zápasy dopadly následovně:

Třetí hrací den znamenal dohrání skupin a určení týmů o jaké místo budou hrát. Na co se čekalo nejvíce, byla však první 4 místa pro semifinále což se v A skupině dost zamotalo. Skupina B dopadla podle předpokladu až na finálový zápas skupiny, kde Nuclears v dramatickém zápase porazilo Draky o první místo ve skupině.

Skupina A:

  1. Nuclears
  2. Draci
  3. Hroši
  4. Tempo Titans

Skupina B přinesla více vzrušení do turnaje. Cestu si totiž zkomplikoval tým Eagles, kdy podlehl týmu ČR U15 a tím vzniklo kolečko třech týmů (Eagles, Kotlářka a ČR U15). Nakonec z toho Eagles vyšlo nejlépe.

Skupina B:

  1. Arrows
  2. Eagles
  3. Kotlářka
  4. ČR U15
  5. Technika

Poslední finálový den začal zápasem o 5. místo, kde bez problémů zdolala Kotlářka tým Hrochů Brno 9:3 a zajistila si páté místo na ČBP U18. Druhé utkání bylo o 7. místo, kde se utkal tým ČR U15 proti Tempu Titans. Reprezentace hned v první směně ukázala, kdo bude mít v tomto utkání převahu a nakonec Tempo Titans zdolala 11:5 a tím si zajistila 7. místo.

Semifinále Arrows vs. Draci:

Toto utkání bylo v rukách nadhazovačů. Za Draky výborně nadhazující Ondřej Furko a za Ostravu Jakub Kubica. Jako první se vedení ujala Ostrava ve druhé směně 1:0. Na toto útok Draků zareagoval až v páté směně. Stav utkání 1:1 vystihuje kvalitu utkání a nasazení všech hráčů. Další bod přišel až v dohrávce utkání, kdy Ostrava obsadila všechny mety bez autu. Rozhodující odpal si pak připsal Michal Prokeš, který zápas i doházel.

Semifinále Nuclears vs. Eagles:

Druhé semifinále bylo také velice vyrovnané. Do zápasu lépe vstoupil tým Nuclears, který zaznamenal 2 body hned v první směně. Na tento nepříznivý stav Eagles zareagovali až na začátku třetí směny. Stav zápasu 2:2. To však bylo od hostujícího týmu Eagles v útoku vše. Nuclears skórovalo ještě čtyřikrát a zajistilo si tak finálovou účast.

Z důvodu nepříznivé předpovědi nastalo několik změn. Zápas o 3. místo se přesunul na hřiště č. 1 a zápas o 8. místo se přesunul na hřiště č. 2, který se bude hrát pouze 1 hodinu, aby finále mohlo začít již v 16 hodin.

Zápas o 3. Místo:

Tento zápas byl vyrovnaný do druhé směny. Ve třetí směně se podařilo Draků skórovat 4x a tím i určit směr vývoje tohoto zápasu. V páté směně se Eagles ještě podařilo snížit stav utkání na 4:8, ale poté již bodoval pouze tým Draků Brno. Konečný stav utkání se zastavil až na 20:4.

Zápas o 8. Místo:

Toto utkání bylo z důvodu nepříznivé předpovědi zkráceno pouze na hodinu. Technika po celou dobu zápasu určovala tempo a vedla do poslední směny 6:2. V dohrávce zápasu se podařilo týmu Tempo Titans vyrovnat a zápas byl ukončen nerozhodně.

Finále:

Finálové utkání mezi týmem Arrows a Nuclears bylo velice pěkné. Tým Arrows se hned v první směně dostal do vedení 2:0. Na to Nuclears odpovědělo snížením 2:1. Tlak Ostravy pokračoval i ve druhé směně získání dvou bodů znamenalo navýšení skóre na 4:1. Třebíč však odpověděla také dvoubodovým ziskem a stav utkání byl rázem 4:3. To však ze strany Nuclears bylo v útoku vše. Tým Arrows postupně navyšoval stav utkání až do vítězného konce, který byl 11:3. Ostrava tak mohla slavit zisk titulu na ČBP U18.

Velké díky patří všem týmům, hráčům, fanouškům a pořadatelům za vytvoření výborné atmosféry, která probíhala po celou dobu turnaje.