Co na to devítky? Zima je připravila.

Zimní příprava devítek očima trenérů.

Zima se pomalu chýlí ke konci a s ní i naše poctivá halová příprava. V kategorii U9 je celkem 38 malých hráčů a hráček ročníku 2010 - 11. Na tréninky v průměru chodí 25 dětí. V týmu máme úplné nováčky i ty, kteří začínají několikátou sezonu. Vzhledem k omezenému prostoru haly, krátkému času tréninku a velkému počtu hráčů je potřeba mít tréninky dobře promyšlené, abychom se stíhali věnovat všem podstatným činnostem a zbyl nám čas i na důležitou součást tréninku - hru a zábavu. Zároveň to vyžaduje i hodně pomocných rukou, což se letos daří díky ochotě a nadšení nově zaučených trenérů – rodičů a rovněž díky pomoci Dana a Martina. Proto můžeme děti rozdělit a věnovat se v menších skupinkách všem důležitým činnostem – házení, pálení i chytání. Samozřejmostí je i rozvoj obratnosti a atletická průprava.

Abychom si nově naučené dovednosti vyzkoušeli i prakticky, a navíc si zimní přípravu i trochu zpestřili, zúčastnili jsme se 1x měsíčně halového turnaje. V prosinci a na začátku února si mladší hráči zahráli tballový Joudrs Cup U8 a vedli si velmi dobře, když v prosinci vyhráli 3 zápasy, 2 prohráli a celkově skončili na 4. místě. V únoru své umístění vylepšili na 2. pozici, když prohráli pouze jeden zápas ze čtyř. V průběhu turnajů jsme si navíc osvojovali nové dovednosti – správný běh po metách, záběhy, nucené auty, slajdy.

Dalšího, tentokrát coachpitchového, turnaje U9 na Kladně jsme se vzhledem k začínajícím jarním prázdninám zúčastnili v provizorní sestavě, kdy jsme disponovali přesně 9 hráči včetně tří úplných nováčků, pro které to byly první zápasy vůbec. Také náš nadhazovač Standa zažil svou premiéru a namožené tělo mu to ještě pár dní připomínalo…. A přes to všechno jsme si nevedli vůbec špatně – probojovali jsme se do finále a v něm sice padli, ale nedali jsme svou kůži zadarmo. Báječné druhé místo, a hlavně slibná hra.

Posledním turnajem, který nás měl nejvíce prověřit, byl liberecký coachpitchopvý turnaj pro kategorii U11. Nominováni byli tentokrát opravdu ti zkušenější hráči a ač byli jejich soupeři často o hlavu i víc větší, na hřišti to tolik vidět nebylo, i když jsme všechny 4 zápasy prohráli. V každém z nich jsme bohužel měli vždy jednu směnu, kterou jsme navzdory 2 autům nedokázali ukončit před 6. doběhem. Dělali jsme mnoho školáckých chyb. Příslibem pro nás byly okamžiky, kdy vše naopak fungovalo – musím tým pochválit za práci celého vnějšího pole, nucené auty, za pálení, které se všem dařilo, a hlavně za bojovného ducha. Opravdu nikoho z hráčů prohry nezlomily, ohlasy všech byly pozitivní.

Všechny turnaje nám pomohly udělat si představu o schopnostech a dovednostech jednotlivých hráčů, naopak hráči si mohli vyzkoušet nové podmínky (pálení na nadhoz, běh po více metách najednou apod.) či si vůbec poprvé vyzkoušet zápasovou atmosféru.

Teď už se všichni těšíme na venkovní tréninky a vůbec na celou sezonu. Z hráčů vytvoříme několik týmů, které jsou přihlášeny do několika různých soutěží – do Pražského přeboru U8 a U10, do Rookie ballu U9 a do coachballové ligy U11 a čekají nás i důležité turnaje – stříbrný Super cup U10, stříbrný First cup U8, baseballový pohár U8 a kvalifikace na MČR U9. Účast na zlatém First cupu U8 a Mistrovství ČR kategorie U9 jsou naše výkonnostní cíle do sezony. Držte nám palce a přijďte se na nás někdy podívat!