753_20220319_002439.jpg

David Bauer zahájil nový školní rok a přípravu na další baseballovou sezónu v USA

David Bauer, Eagles Praha, ve své U18 kategorii odehrál jen 7 zápasů, protože hlavně hrál U21 ( v základní a části nadstavby odehrál 19 zápasů a ve statistikách pálkařů je na 6. místě s BA 0.396, R29, H21, SB28! ) a dostal příležitost představit se v 8 zápasech EXTRALIGY.

Škoda že už nemohl pomoci s play off a MČR. Ale drželi jsme palce!

S  ČR repre výběrem U18 ještě v červenci odehrál přípravné zápasy proti Purpose Driven, NC, USA v Praze na  Krči. Pak už odletěl do USA aby se připojit k České baseball akademii. Výběr borců akademie sehrál v srpnu v Illinois opravdu povedený turnaj 2019 Colt World series, kam se probojoval z Prahy  jako vítěz evropské kvalifikační skupiny.

Od srpna už David pokračuje ve svém školním a baseballovém vzdělání na Floridě v USA.

Začal zde studovat 2. ročník - Grade 10- na výborné  Cardinal Gibbons high school ve Fort Lauderdale a baseball hraje za Elev8 baseball Academy v Delray Beach.

Škola od 7.50 do 14.50 hodin, následuje přejezd cca 45 minut na každodenní trénink od 16 do 19 hodin na hřišti nebo do 19.30 v posilovně. Pak domů, večeře, úkoly a ráno vesele do školy.  Každý týden se odehrají 2-3 zápasy proti univerzitním týmům nebo akademiím či HS, některé zápasy jsou na domácím hřišti, většinou hráči ale jezdí klubovým autobusem po celé Floridě. Takže je to opravdu fofr:) David má na dresech svou #18, hraje 1.pálku a cf. Nastupuje v základní sestavě a tyto pozice hraje i ve výběrových týmech za Elev8 na turnajích. Na každý zápas za Elev8 Academy je každý hráč nominován podle jeho momentální výkonnosti, někdy je limitujícím i věk 18 let. Na TOP turnaje jsou hráči vybíráni i z jiných akademií z Floridy, jako v případě turnaje WWBA World Championship, David odehrál již tři velké turnaje: Prospect Select baseball 2019 Fall Classic v Palm Beach, World Comes To Palm Beach za tým USA Elev8 a byl vybrán mezi hráče South Florida do týmu Elev8 Select na TOP turnaji 2019 WWBA Underclass World Championship ve Fort Myers na Floridě, kterého se zúčastnilo 210 týmů.

Další turnaj floridských středních škol a akademií Fall Classic byl rozehrán o minulém víkendu.

Takže zatím “krátké info” z US. Zdravíme všechny!

David a rodiče