895_20220501_115958.jpg

Devítky už hrají o sto šest

Sezóna byla rozehrána, ačkoliv nám počasí na začátku dubna zrušilo dva přípravné turnaje. Takže jsme se do prvních zápasů pražského přeboru pustili téměř bez venkovní přípravy. Jelikož máme hodně devítiletých hráčů, byli rozděleni do dvou týmů, pracovně označených White a Green.

White budou hrát většinu sezóny proti starším dětem, aby čelili větším výzvám a zápasy jim přinášely více zkušeností. Proto hrají přebor U10 a coachballovou ligu U11. Vyzkouší si i turnaj stříbrného Supercupu. Tým Green, kde je hodně nováčků, bude hrát proti vrstevníkům, tj. přebor U9 a soutěž Rookie ball. Samozřejmě ale jsou všichni vzájemně zastupitelní.

První zápasy obou týmů nám už ukázaly slabiny, na které se teď zaměřujeme. Momentálně je to zpracování odpalu a přesnost příhozů. V některých zápasech tak bojujeme spíš sami proti sobě než proti soupeři. Co nám naopak jde velmi dobře je odpalování letícího nadhozu. Radost nám trenérům určitě dělají v

šichni nováčci, kteří se velmi rychle v zápasech rozkoukávají.

S rodiči se snažíme co nejvíc používat systém eos – máme tam zadané tréninky, na zápasy vytváříme nominace, kde rodiče musí účast potvrzovat. Z pohledu trenéra mi to ulehčuje práci, mám větší přehled, doufám, že i pro rodiče je to přehledné a zjednodušující.

Alena