973_20221222_090054.jpg

Eagles B letos poprvé trénují i v zimě

Krčské béčko hrající Pražský přebor žen poprvé za svoji kariéru trénuje v zimě v hale. V rámci zimní přípravy proběhly nyní tři tréninky a pomalu a jistě začínáme plánovat příští rok, jak herně, tak i tréninkově.

Pro tréninky jsme měly vyhrazenou halu v neděli 13. 11., 27. 11. a 11:12 v čase 14:15-15:30.

Na prvním tréninku jsme si nejdříve rozehřály tělo během přes překážky, poté jsme si osvěžily správný hod, práci s rukavicí a sbírání míčů, abychom trénink zakončily pálením v klecích (stativ, barevné míčky, šikmý tos, ulejvky). Trénink byl uzpůsoben jak zkušeným hráčkám, tak i těm, co se softballem začínají nebo nedržely rukavici a pálku od kadetských let v ruce.

Druhý trénink jsme trochu pozměnily. Po zahřátí těla jsme se vrhly na pálku (stativ, ulejvky, šikmý tos, tenisáky). Poté jsme se rozházely a posbíraly pár míčů po zemi, abychom poté mohly vytvořit dvě družstva a zahrát si proti sobě hru Na jednu metu. Jednoduchá hra do tělocvičny, kdy jedno družstvo pálí a po odpalu se snaží získat první metu a soupeř se naopak snaží pálkaře vyoutovat. Vítězem jsme byly všechny.

Třetí trénink jsme započaly obdobně jako druhý, jen do pálkařské klece jsme si daly zábranu a přidaly přední tos. Jako zakončení jsme si dali propalovanou. Opět dvě družstva, spodní tos a každý tým se snažil dostat svým odpalem míč na zadní stěnu haly. V případě, že míč se tam dostal po zemi, tak se družstvu připsal jeden bod, v případě čistého propalu vzduchem to byly body dva. Hra byla veselá a vítězkami jsme opět byly všechny.

Tréninky se líbily, po Vánocích pomalu a jistě začneme plánovat další tréninky a nejen to, i naši účast v Pražském přeboru žen. Takže pokud máš zájem hrát a případně trénovat s námi, tak neváhej a ozvi se Martině Píškové (piskova@somm.cz). Dveře do našeho týmu jsou stále otevřené…

Tréninků se účastnily:

Bílková Ilona, Dědková Barbora, Fišarová Petra, Hašek-Rónová Michaela, Jordáková Lenka, Karasová Tereza, Píšková Martina, Škanderová Eliška, Vlková (Kadeřábková) Marta, Zelinková Tereza

Martina Píšková