19_20230822_181100.jpg
959_20221103_141547.jpg

Grandiózní, báječná, dechberoucí, famózní sezona 2022 kadetek U16 Eagles

Sezóna 2021/2022 pro tým kadetek byla jedna velká, vítězná jízda. Kadetky neprohrály ani jeden zápas a zaslouženě tak na konci získaly titul Mistryně ČR kadetek.

V dubnu po dlouhých letech kadetky Eagles zvítězily na PONY Krčandě 2022. Tým proplul základní skupinou hranou systémem každý s každým bez porážky. Postupně rostla sebedůvěra týmu. Ve finále proti hráčkám Joudrs po dvou bodech v polovině napínavého utkání kadetky vítězí 2:0 a stávají se vítězkami kvalifikační skupiny Evropské zóny PONY league pro rok 2022. A získávají tak možnost účasti na 2022 PONY International Softball World Series v McAllenu, TX, USA.

Následovaly 3 kola Superligy kadetek. Tým sehrál během této části soutěže napínavé vítězné zápasy se Sabatem posíleném o 3 ukrajinské reprezentantky a s Trutnovem. Daří se úspěšně zapojovat všechny hráčky týmu do hry, rozvíjí se softballové dovednosti.

1.kolo v Ostravě – 1.místo. Výborně!

2.kolo na Eagles – 1.místo. Paráda!

3.kolo na Tempu a Sabatu – 1.místo. Super!

V červnu se konal Open pohár ČSA U16 kadetek v Trutnově. Rozpačitý vstup do turnaje těsným vítězstvím nad Cats Brno 3:1. V dalších utkáních pálkařky rozbalují svůj um a zároveň vhodné nasazování nadhazovaček do jednotlivých zápasů znamenají dominanci Eagles. Další 3 vítězství a postup do finále opět proti Joudrs. Pálkařky Eagles jsou nezastavitelné, Niki Škardová drží útočící pálkařky Joudrs daleko od skórovací pozice a je z toho další tentokrát jednoznačné finálové vítězství! Eagles : Joudrs 10:1. Vezeme pohár a medaile za 1.místo domů na Eagles! Bravo!

Na soustředění v Havlíčkově Brodě tvrdě makáme na zlepšení obrany a dalším vylepšení útoku. Jak se snaha povedla? Uvidíme v další závěrečné části sezony. A i v dalších řádcích.

Ještě o prázdninách vyráží nekompletní tým kadetek podpořený dvěma žákyněmi do Opavy na turnaj 1. nadstavby Superligy kadetek. V prvním zápase s Opavou divoká přestřelka s vítězným koncem pro Eagles 11:8. Příležitost dostaly mladší nadhazovačky. V dalších dvou utkáních Niki nedovoluje soupeřkám skórovat – dvě výhry. Poslední zápas turnaje propršel, nehrálo se. 1.místo. Skvěle!

Ve 2. nadstavbě Superligy kadetek v Trutnově hned v prvním zápase poráží Eagles ve velmi vyrovnaném a dramatickém zápase v tie-breaku Joudrs 5:4. Dále stejný scénář. Fungující pálka a obrana v čele s nadhazovačkami. 2 vítezství. Proti komu ve finále? No přece proti Joudrs. V závěru zápasu stahují hráčky Joudrs tříbodovým HR na 5:3. Poslední směna bez bodů. Vítězství! 1.místo v dlouhodobé části Superligy U16 kadetek! Nádhera!

MČR U16 se odehrálo na domácí půdě. V prvních dvou utkáních jasná vítězství. V zápase o vítězství ve skupině poráží Eagles dobře hrající Kotlářku po napínavém boji 5:3. V semifinále poráží Eagles v tie-breaku urputně hrající Piranhas 7:4 trojbodovým HR Báry Houdkové. A jde se do finále! Soupeř? No přece Joudrs. V útočně laděném tónu finále se vítězství přelévá tu na jednu, tu na druhou stranu. Eagles tahají za delší konec provazu. Účet utkání zakončuje jednobodovým HR Lucka Červenková na 9:7. Niki udrží soupeřky na uzdě. Vítězství! Vítezství na MČR! 1.místo! Zlaté medaile! Zlatý pohár! Výborně! Paráda! Super! Bravo! Skvěle! Nádhera! Vynikající!

Sláva, sláva, sláva! Pohádka! Pohádka? Ne, skutečnost! Kadetky Eagles nastoupily k 37 utkáním a je z toho 37 vítězství! Velmi dobrá práce, holky! A trenéři!

K úspěchům hráček je také třeba doplnit, že reprezentantky U16 ČR na ME vyhrály titul. V týmu byly z Eagles - Lucie Červenková, Barbora Houdková, Nikola Škardová.

O tento úspěch se zasloužily všechny hráčky týmu, ať už hrály na jakémkoliv postu:

Markéta Doležalová, Lucie Krupičková, Natálie Nováková, Agáta Kobrová, Lucie Červenková, Barbora Houdková, Laura Miceli, Sára Nicarová, Linda Šedivá, Nikola Škardová, Ema Vaňačová, Magdaléna Klímová, Kristýna Rašínová, Agáta Rollerová, Viktorie Trčková, Nela Švestková, Adéla Prokopová, Barbora Vyklická.

Na PONY Krčandě tým doplnily: Nicole Kalenská, Karolína Koppová, Tereza Koubová (Hluboká), Amélie Foretová (Cats), Lucie Večeřová (Arrows).

Poděkování patří i rodičům za celosezónní podporu týmu.

Velký dík si zaslouží všichni trenéři, kteří se na přípravě týmu podíleli. Za jejich trpělivost a neustálou snahu vysvětlovat, povzbuzovat a posouvat tým i jednotlivce k lepším výkonům. Byli jimi: Petr „Méďa“ Čermák, Michal Šedivý, Iva Šlechtová, Aleš Chýle, Daniela Viktorýnová, Jan Řezáč.

V mimosoutěžním období se část týmu, bez reprezentantek, zúčastnila v červenci 2022 PONY International Softball World Series v McAllenu, TX, USA. Velká zkušenost pro všechny. Vybojovaná 2 vítězství a 3 těsné prohry v neobvyklém prostředí za úmorného vedra v Texasu na samé hranici s Mexikem.


Oceněné hráčky týmu kadetek Eagles za rok 2022

Lucie Červenková obdržela ocenění za nejlepší pálkařku týmu.

Nikola Škardová byla oceněna jako nejlepší nadhazovačka týmu.

Markéta Doležalová se stala nejužitečnější hráčkou týmu - MVP.

Magdaléna Klímová byla vybrána jako objev/talent týmu pro rok 2022.

Barbora Houdková byla oceněna zvláštní cenou hlavního kauče kadetek za výkony v celé sezoně 2022.