O víkendu 26.–27. 4. proběhlo první kolo Extraligy žákyň v areálu Kotlářky Praha. Toto kolo bylo zvláštní tím, že se zápasy týmu Joudrs v základní skupině předehrávaly. Náš zápas se odehrál již 4. 4. a po velmi dobrém výkonu na pálce i v obraně, spolu s precizním nadhozem Emmy, vítězíme 8:5.
Přidej se k nám a pomáhej na největší softballové akci na Eagles roku 2025!
Women's Eurosoftball´25 přivede do Eagles parku nejlepší týmy Evropy celkem z 22 zemí. Hledáme dobrovolníky, kteří mají chuť a energii udělat z této akce skvěle zajištěný turnaj. Ukažme Evropě Eagles jako klub, který je dobrým hostitelem.
Hráček kadetek je letos na oficiální soupisce mnoho, ale každá generace bude mít letos svůj úkol napříč 5 různými soutěžemi. A aby vše odstartovalo jak má, začaly hráčky po podzimní pauze trénovat v půli listopadu.
čt 20. 5. 2021Burianová Veronika
Jan Pojer: Eagles guns se postupně zahřívají a začínáme se dostávat do playoff tempa.
Po roční pauze se vrátil do extraligového áčka Jan Pojer. Jak hodnotí dosavadní sezónu?
1) V minulé sezóně jsi měl hráčskou pauzu. S jakými cíli ses vracel do týmu a jaké jsou Tvé pocity po 18. odehraných utkáních v letošním ročníku EXL?
Baseball mi chyběl, takže jsem se těšil na hřiště a chtěl zase hrát. Co se týká cílů, důležité pro mě bylo se opět dostat do intenzivního tempa - jak přípravy, tak zápasů a pomoci Eagles bojovat o titul. Do sezóny jsem naskočil, ale TOP 6 je za rohem, takže bude potřeba zařadit další rychlost.
2) Jaká byla tvoje zimní příprava? V současné chvíli patříš k pálkařským oporám týmu, jaký je recept?
Vzhledem k situaci, která panovala, tak byla příprava v podstatě čistě individuální. Snažím se hrát pro tým, plnit svoji roli a hlavně si to užít.
3) Do týmu se letos zapracovala celá řada mladých hráčů. Jaká je podle Tebe v týmu atmosféra a jak se spolupráce s mladými hráči daří?
Generační obměna, která nastartovala před pár lety, teď jede v plném proudu. Je paráda vidět 15ti až 18ti leté kluky jak pravidelně nastupují v základní sestavě a rostou s každým zápasem. Myslím, že to do sebe zapadlo dobře a fungujeme jako tým. Všude je co zlepšovat, ale za mě jsou i oni jeden z důvodů, proč se těším na hřiště.
4) Po šesti víkendech patří Eagles 3. místo s bilancí 12ti výher a 6ti porážek a máte nakročeno do TOP 6. Jak hodnotíš dosavadní průběh a výsledky našeho týmu?
Myslím, že extra pomalý rozjezd je už tradiční Eagles záležitost. Na první zápasy se skutečně nedalo moc koukat. Důležité ale je, že se Eagles guns postupně zahřívají a začínáme se dostávat do playoff tempa. V TOP 6 to vše začne a cíl 1. části je načasovat a vypilovat vše tak, aby byl tým ready v nejlepší formě na vrchol sezóny. Vidím vyrůstající tendenci výkonů napříč celým týmem, což je dobrý signál.
5) Čeká nás série s Blanskem. Jak jste na ni připraveni a jaké jsou cíle pro tuto sérii?