8_1647554656.jpg
903_20220503_215348.jpg

Jan Výbora: "Máme šanci se dostat zpět do herní pohody"

Ani série s Arrows Ostrava nedopadla pro naše baseballisty úspěšně. Po páteční prohře sice přišla v sobotu výhra, na tu ale naše nedokázali v neděli navázat. Série tak skončila 2:1 pro Arrows. Najdou muži recept na soupeře z Hluboké? Na to odpovídá Jan Výbora, zadopolař extraligového celku.

Další sezona v dresu Eagles Praha, jak se v těchto barvách cítíš jako odchovanec Blesku Jablonec?

V barvách Eagles se cítím rozhodně dobře. Se všemi v týmu se už dlouho znám, takže byl pro mě přechod do zelené jednoduchý.

Poslední zápasy bojujeme s útokem, jak pracujete na tom to změnit v nadcházející sérii proti Hluboké?

V posledních zápasech jsme nechávali hodně běžců na metách, takže musíme rozhodně zlepšit at-baty právě v těchto situacích. Po poměrně náročném herním týdnu máme teď všichni šanci se dostat zpět do herní pohody a pracovat na věcech, které víme, že nás idividuálně trápí.

S Hlubokou mají zápasy vždy speciální náboj, myslíš, že tomu bude i letos?

Hluboká rozhodně nikdy nepouští žádné zápasy zadarmo, takže i v této sérii musíme být naprosto soustředění a myslím, že to budou zajímavé zápasy.

Kde myslíš, že je silná stránka Hluboké a kde naopak povede cesta na vítěznou sérií? V jejich týmu je i hodně nových tváří, jak to na tebe působí?

Sokol získal několik zkušených hráčů, kteří doplnili hlavně horní část line-upu. Na druhou stranu se jim v posledních týdnech trochu zamíchala rotace, když přišli o Jimmyho Boyce, který byl letos jejich jednoznačně nejlepší starter. Pro nás bude určitě klíčové vytvářet konzistentní tlak na pálce a hrát solidní obranu, abychom co nejvíce usnadnili práci našim nadhazovačům.

Co bude největším lákadlem v sérii s Hlubokou a na co bys diváky pozval?

Díky zúžení extraligy letos v podstatě všechny týmy posílily a většina týmů v tabulce je v současné chvíli velmi blízko u sebe, takže myslím, že nás čeká zajímavá série, ze které si ale rozhodně chceme odnést 3 výhry.