1062_20240408_103033.jpg

JAPONSKÉ POSILY V EAGLES

S velkou radostí oznamujeme, že náš klub v sezóně 2024 posílí dva japonští hráči: NATSUKI TAMBA a KOYA UEMURA. V souvislosti s přelomovým rokem pro český baseball po úspěšné účasti reprezentace na turnaji WBC jsme si stanovili ambici propojit se s japonským baseballem i na klubové úrovni a lépe pochopit baseballovou kulturu, která produkuje světové šampióny. Jsme nadšeni, že vám po měsících jednání můžeme oba hráče představit.

Natsuki TAMBA

  • 24 let, nadhazovač
  • Pravoruký nadhazovač s arzenálem technických nadhozů pochází z města/prefektury Nara. Absolvoval střední školu Unebi a poté pokračoval ve studiích na Kobe University. Profesionální kariéru zahájil v nezávislé japonské lize v týmu Sakai Shrikes.

    Natsuki: "Jako mnoho Japonců jsem byl velmi ohromen sledováním zápasu České republiky proti Japonsku ve WBC. Rád bych hrál baseball v tak skvělé zemi. Eagles jsou silný tým s několika hráči české národní reprezentace, a jsem velmi šťastný, že mám příležitost hrát pro takový tým. Chci nadšeně házet, abych pomohl Eagles získat mistrovský titul Extraligy."

Koya UEMURA

  • 26 let, two-way player (outfielder a nadhazovač)
  • Koya je silový pálkař primárně hrající na pozici outfielder, který však dokáže zaskočit i jako nadhazovač. Studoval na Osaka Ohtani University a hrál za týmy Fukushima Red Hope a Sakai Shrikes, kde byl spoluhráčem s Natsukim.

    Koya : "Těším se na Prahu a na setkání s celým týmem. Jsem rád, že budu moci hrát v Čechách společně s Natsukim."

Tešíme se na vás a budeme držet palce!