JeXL GAME 1 - EAGLES vs DRACI - 9.4.2014

V nedělním dvojutkání juniorské extraligy, kde oba zápasy se hráli bez omezení podléhají Eagles v prvním zápase Drakům 10-6.

Eagles vyhrávají bitvu na počet odpalů 10-8, ale nedokaží na ně poslat dostatek svých spoluhráčů na domácí metu a tak v neděli v Eagles parku podléhají Drakům Brno 10 - 6.

Draci zřejmě z důvodu nedostatku juniorů na zápas přivážejí půlku A týmu, který den před tím podlehl na domací půdě právě Eagles A týmu hned dvakrát. V sestavě jsou Budský, Lee, Kremláček, Ondráček a Vašourek.

I za Eagles nastupuje několik hráčů ze soupisky A týmu a to Borecký, Michael Zýma (pzn. redakce - stále spadá věkem do této soutěže do 21 let) a David Bárta.

Právě Boreckému se na pálce mimořádně vydařil první zápas, kdy se ze čtyř startů na pálce vždy dostal na první metu. Třikrát se mu to povedlo hned odpalem a z toho dokonce dvakrát dvoumetovým a jednou na metu zdarma.

Jan Svoboda na kopci za Draky si připisuje vítězství z tohoto zápasu, ačkoliv umožnil v šesti směnách šest doběhů, osm hitů, dal dvě mety zdarma a tři pálkaře dostal na strike out.

David Bárta tahal za kratší konec za Eagles. I přes jeho vynikajicí nadhoz v pěti směnách obdržel osm bodů, z toho však jen jeden byl na jeho vrub. Obdržel pět odpalů, dal dvě mety zdarma a měl dva strike outy.

První směna byla klíčová a Draci se v ní ujímají vedení 5-0. Adam Hajtmar se dostává na metu díky chybě naší první mety. Kremláček následuje singlem do středního pole. Hajtmar se posouvá na třetí po puštěném nadhozu catcherem. Další chyba v poli umožňuje při odpalu Budského doběhnout Hajtmara pro první bod zápasu. Kremláček vzápětí dobíhá pro druhý bod při odpalu Leeho do středního pole. Vašourek přidává dvoumetový odpal a skóruje Budského ze dvojky. Lee si dobíhá pro čtvrtý bod na divoký nadhoz a pro pátý bod pak Vašourek na odpal Bartla na třetí metu.

Eagles se daří skórovat v prvních třech směnách. V první směně skóruje Kania na odpal Pavla Mencla. Ve druhé směně pak Eagles přidávají tři body po dvou chybách Draků, dvou dvoumetových odpalech (Bužga, Borecký) a jednom singlu (M. Zýma). Ve třetí opět na dvoumetový odpal Boreckého dobíhá Alex Kochurko a srovnává na 5-5.

Na začátku čtvté směny Draci přidávají dva body a od té doby už své vedení nepouštějí. Po metě zdarma a chybách obrany Kremláček svým singlem stahuje dva body.  Adam Hajtmar pálí trojmetový odpal, kterým stahuje Ondráčka a Kremláček ho pak následně stahuje svým singlem.

Draci pak ještě zvyšují svůj náskok o další dva body v sedmé směně. Adam Hajtmar pálí trojmetový odpal, kterým stahuje Ondráčka a Kremláček ho pak následně stahuje svým singlem do pravého pole.