1072_20240502_220747.jpg

Juniorky: Nastartovaly sezónu pěti výhrami

Ostrý start do extraligové sezóny čekal juniorský tým. Před začátkem nového ročníku se konal jeden přípravný zápas s Tempem, jinak se hráčky připravovaly jako součást ženského áčka nebo kadetek (PONY).

V úvodním víkendu změřily juniorky síly s Joudrs Praha, finalistkami minulého ročníku extraligy. První utkání v sobotu 13. dubna se povedlo na výbornou. Skvěle fungující osa Niki Škardová - Týna El Ghannam nedovolila s podporou obrany, samozřejmě, skórovat. Krčský útok zahájil zápas double Elišky Plevové. Po posunu se trefila do singlu Týna ELG a zařídila první bod.

Druhý bod padl ve druhé směně po metě zdarma pro Kačku Markovou. Podařily posuny na odpaly po zemi a následoval single Niky Peerové a druhý bod. Útok Joudrs se nezmohl na řádnou odpověď, a tak se tým radoval z úvodní výhry 2:0.

Následující utkání mělo jiný průběh. Soupeřky otevřely skóre v první směně hned čtyřmi body po sérii odpalů a chyb, Eagles také jeden bod zvládlo dovézt. Pak se situace uklidnila, nadhazovaly Kristýna Rašínová a poté Ema Vaňačová. Domácí přidaly ještě bod ve čtvrté směně. V šesté Maky Doležalová odpálila single a Týna El Ghannam homerun. Róza Blažková trefila double a Sára Rolfesová RBI single, a náhle Eagles prohrávaly jen o bod. Bohužel se nepodařilo další bod udělat, a po dotahování ve druhém zápase na konečný výsledek 4:5 se týmy rozešly smírně 1:1 na zápasy.

V neděli 14. dubna čekal na juniorky tým domácí Plzně. V zápase dlouho vedly soupeřky 1:0 a útok Eagles se nemohl trefit jinam, než na dobře hrající spojku plzeňských Boars. Až ve 4. a hlavně 5. směně se pálky rozjely a bronzový tým z roku 2023 předvedl více hitů, dobrý běh po metách a RBI odpaly. První utkání braly zelenobílí výhru 10:3. Nadhazovaly Nicole Kalenská a Nikola Škardová, chytala Lucie Červenková.

Druhé utkání startovala Niky Škardová s Eliškou Plevovou za domácí metou. Týmu se dařilo, plnil útočné zadání a tvořil šance na body. Po dvou úspěšných odpalech si v tomto zápase připsaly Eliška Plevová, Róza Blažková, Tereza Koubová a Sára Rolfesová. Zápas dohazovala Maky Doležalová s catcherem Terkou Koubovou. Výsledek 13:3 pro Eagles.


Sváteční den 1. května. Derby s Tempem byla naprostá bodová přestřelka. V prvním zápase se skóre přelévalo z jedné na druhou stranu až do 7. směny, kdy Eagles dokázaly vítězně uzavřít. Na nadhozu se představily Kristýna Rašínová, Nicole Kalenská a nováček v juniorském dresu, Natálie Budínová. Zápas odchytala Eliška Plevová. Tři úspěšné odpaly si připsala Tereza Koubová a celkově Eagles předvedly 13 úspěšných odpalů. Výsledek 13:11.

Druhý zápas si Tempo vytvořilo vícebodový náskok po první směně, ale krčské pálkařky se brzy ozvaly s výraznou odpovědí. Opět velmi ofenzivní zápas přinesl množství hitů a po bodové nadílce Tempu 6, 6 a 7 bodů skončil výsledek 19:9 pro domácí. Nadhazovačky Ema Vaňačová, Markéta Doležalová a Nicole Kalenská s catcher Tereza Koubová.

Po šesti utkáních jsou Eagles s jednou prohrou na 2. místě za Beavers Chomutov a soupeřům nadělilo už 61 bodů! Právě s mistryněmi 2023 se utká juniorský tým doma 25. května od 15:00 a 17:00 hodin. V neděli 26. května je na programu duel s Cats Brno, a tím bude první kolo uzavřeno.

Let’s Fly Eagles!