1020_20230828_194135.jpg

Juniorky v play-off Extraligy

Prázdninový program juniorek byl nabitý.

Většina hráček se zúčastnila mimoklubových akcí: Eliška Plevová a Róza Blažková hrály na skvěle obsazeném turnaji Prague Softball Week za výběr U22, vedený Jirkou Plevou. Stejný turnaj absolvovaly čtyři hráčky v reprezentaci juniorek U18 a k tomu další přípravu před ME juniorek. Mistrovství Evropy, které se konalo v Praze na přelomu července a srpna, přineslo velkou radost v podobě obhajoby zlaté evropské medaile a postupu na kvalifikaci MS juniorek 2024. Mistryněmi Evropy jsou Nicole Kalenská, Nikola Škardová, Kristýna El Ghannam a Lucie Červenková. Jirka Pleva, Vendy Čejková a Denisa Hrdinová se podíleli na úspěchu juniorek jako členové realizačního týmu.

Také projekt Little League zavedl na evropsko-africkou kvalifikaci hráčky Eagles. Z postupu na World Series do USA se radovaly Markéta Doležalová a hostující juniorky Tereza Koubová a Veronika Novotná, které reprezentovaly Česko v kategorii Senior a odcestovaly na turnaj do Delaware.

Většina juniorek se pak sešla na srpnovém soustředění v Havlíčkově Brodě. Bylo důležité po sportovní stránce, ale hlavně jako čas strávený společně.

Poslední víkend základní části juniorské extraligy ovlivnilo počasí. V sobotu se tým vypravil do Brna. Na Hroších se proti Cats podařilo ve vedru dvakrát zvítězit. Neděle na Eagles se nesla ve znamení vytrvalého deště. Hřiště bylo hezky připravené, ale nápor vody vydrželo jen jeden zápas. Tempo jsme porazili rozdílem. Druhý zápas, poslední v ZČ, který už nic v tabulce nemohl ovlivnit, byl po domluvě vedení obou týmů oboustranně skrečován.

Po základní části je náš tým na druhém místě, má na kontě 15 výher, 4 porážky a do play-off nastoupí proti třetímu, tj. Beavers Chomutov.

26.8.

Cats Brno vs. Eagles Praha 4:14, 2:9

27.8.

Eagles Praha vs. Tempo Praha 12:0, 0:0 skr.