19_20230822_181100.jpg
1019_20230828_193614.jpg

Kadeti o prázdninách

Kadeti měli přes letní prázdniny volno, přesto nezapomeňme zmínit Ondřeje Komárka a Williho Prittse, kteří se probojovali do národního týmu a vybojovali třetí místo na Mistrovství Evropy ve slovenské Trnavě. Ve druhé půlce srpna jsme přípravu na podzimní část sezony zahájili tradičním soustředěním v Ostravě, po kterém následoval turnaj Back-2-School.

Na turnaji jsme ve skupině po nervózním začátku porazili Techniku Brno 12:11. Přestože jsme téměř nedělali chyby v poli a pálili jsme daleko lépe než soupeř, darovali jsme moc met zdarma. Druhý zápas proti americko-německým RP Outlaws byl neustálou přetahovanou s dalším téměř házenkářským výsledkem 13:14 v náš neprospěch. Druhé místo ve skupině znamenalo čtvrtfinále proti rivalům Tempu Praha. Tento zápas byl z mého pohledu náš nejpovedenější a snesl velmi přísná měřítka. Přestože jsme nebyli horším týmem, prohráli jsme těsně 2:3. Spodní pavouk nám do cesty přivedl Hrochy Brno, které jsme porazili 8:0, přičemž se nám dařilo celý zápas kontrolovat a držet pevně v rukou. V zápase o páté místo jsme narazili na berlínské plameňáky, kteří ukazovali celý turnaj svůj ofenzivní potenciál. Celý zápas byl opět vyrovnaný, ke konci jsme vedli, ale Berlín si dokázal vzít zápas a porazit nás 8:7.

Turnaj splnil naše očekávání, hráli jsme pět skvělých utkání, z čehož čtyři skončili rozdílem jednoho bodu. Dokázali jsme rozložit zátěž rovnoměrně mezi nadhazovače, na které budeme spoléhat v podzimních turnajích, a podařilo se nám zúročit tvrdou dřinu na soustředění do koncentrovaných výkonů. Nyní nás čekají další dva týdny přípravy, tréninků a několika zápasů před prvním vrcholem– podzimní kvalifikací na mistrovství České republiky!