1076_20240612_153254.jpg

Kadeti U15 ovládli Český baseballový pohár a kvalifikovali se na mistrovství ČR

První červnový víkend se kadeti U15 představili v domácím prostředí na Českém baseballovém poháru. Startovali jsme jako favorit turnaje a stejně tak náš cíl byl nejvyšší, turnaj vyhrát a zajistit si místo na mistrovství České republiky.

První zápas ve skupině nás čekal v pátek ráno proti pražskému Tempu. Startujícím nadhazovačem byl Alex Nepožitek, na kterého v průběhu navázali kvalitními směnami Václav Novák, Lukáš Veselý a Albert Sobotík. V zápase jsme dokázali kontinuálně na soupeře tlačit a až na jednu výjimku přidávat body v každé směně. Nadhazovačům byla velkou oporou bezchybná obrana, jež ve spojení se zmíněným efektivním útokem a kvalitním nadhazováním kontrolovaně dovedla zápas do rozdílového skóre 10:0.

V sobotu ráno jsme nastoupili proti Miners Kladno, kteří v pátek podlehli Tempu a k postupu ze skupiny potřebovali vyhrát. Celý zápas na nadhazovacím kopci výborně zvládl Lukáš Veselý s pouhými dvěma obdrženými body. V útoku jsme zápas odehráli agresivně a zároveň uvolněně. Obdobně jako v prvním zápase jsme se v úvodu utkání ujali vedení, které jsme každou směnu navyšovali až na konečné skóre 19:2.

Odpoledním semifinálovým soupeřem nám byl Sokol Hluboká. Nadhazovač Matěj Smejkal odházel taktéž velmi kvalitně celé utkání. Přestože jsme v první části utkání v obraně drobně zaváhali, celkově vzato jsme dobře četli nadhozy, připisovali si agresivní a tvrdé odpaly, a soupeře porazili 19:4.

V neděli jsme se v klíčovém finálovém zápase utkali s pražskou Kotlářkou. Důvěru na nadhazovacím kopci dostal Adam Hostelard. Po nevydařeném úvodu utkání jsme poprvé na turnaji prohrávali. Po úvodní „nervozitě“ jsme se ovšem ve všech aspektech dostali do správného rytmu a v polovině zápasu jsme již skóre otočili na svoji stranu a vedení nepustili. Konečné skóre 6:3. Kotlářka předvedla velmi kvalitní a vyspělý výkon, nedávala mety zdarma, hrála s minimem chyb a dokázal vystřihnout skvělé zákroky ve vnějším poli. Ačkoliv někteří před zápasem možná očekávali výraznější rozdíl ve skóre, my jsme rádi, že jsme byli prověření kvalitním týmem, museli si zápas vybojovat až do posledního outu a získat další cenné zkušenosti.

Důležité bylo, že jsme do každého zápasu nastupovali s pokorou a respektem k soupeři, zvláště pak ve finálovém zápase po třech rozdílových výsledcích. Celkově turnaj hodnotíme velmi kladně. V každém zápase jsme předvedli sebevědomý a pracovitý výkon od prvního do posledního míče. Pálkaři měli kvalitní a agresivní starty proti všem nadhazovačům, kteří pro nám stáli. Nadhazovači soupeřům umožnovali pouze velmi málo tvrdých odpalů a darovali minimum met zdarma. Obrana si sice vybrala několik slabších chvilek, ale z žádné z nich se nesložila a byla schopná se poučit a další směny zvládnout opět o kousek lépe.

Vítězstvím ve finále jsme si zajistili kvalifikaci na mistrovství České republiky, čímž jsme si splnili první cíl letošní sezony. Kromě nejzásadnějšího týmového úspěchu byli naši hráči oceněni i individuálními cenami. Nejlepším nadhazovačem se stal Adam Hostelard, nejlepším pálkařem Ondřej Kára a nejužitečnějším hráčem Alex Nepožitek.

Na turnaji jsme startovali s šestnácti hráči. Je zřejmé, že při počtu čtyř zápasů v turnaji s jedním postupovým místem nemohl každý dostat rovnoměrný herní prostor, ale každý hráč měl svoji roli a svůj přínos pro tým. Přestože někteří hráči dostali pouze několik směn, byli součástí týmu, výborně fungovali na lavičce a mezi zápasy a byli připraveni nastoupit do hry.

Hráči: Beran Mikuláš, Goldschmied Jakub, Hostelard Adam, Kalenský Lukáš, Kára Ondřej, Medina Benjamin, Nepožitek Alex, Novák Václav, Röschl Adam, Röschl Jakub, Smejkal Matěj, Sobotík Albert, Špírek Michal, Tošovský Adam, Veselý Lukáš a Vodstrčil Viktor.

Poděkování patří kolegům trenérům, kteří se na přípravě hráčů podílejí Šimonu Blažkovi, Pavlu Menclovi, Petru Nepožitkovi, Janu Gorecki, Tomáši Duffkovi, Báře Procházkové, Matýši Fraňkovi
a Lence Landové. V neposlední řádě děkujeme i rodičům za jejich podporu na turnaji.