8_1647554656.jpg
898_20220501_124046.jpg

Kadetky: PONY Krčanda 2022

Po dlouhých letech kadetky Eagles zvítězily na PONY Krčandě 2022.

Hráčky se postupně zápas od zápasu zlepšovaly. V prvním zápase bylo z naší strany v obraně hodně chyb. Chyb ubývalo, útok fungoval. Kaučové byli spokojeni s výsledky, ale neustále hráčkám připomínali, že v obraně musí být hráčky pozornější, koncentrovanější. Po dvou dnech měl tým na kontě čtyři vítězství bez porážky.

O slunné sobotě tým zvládl tři zápasy opět bez porážky. Výchozí pozice do play-off byla dobrá.

Z důvodu očekávaného velmi nepříznivého počasí organizátoři změnili rozpis. Náš tým čekal velmi neoblíbený čas zápasu. Finále bylo vypsáno od 9:00 hod. Proti druhému týmu ze základní části – Joudrs. Do třetí směny dominovaly nadhazovačky obou týmů. V dohrávce čtvrté směny dostaly hráčky úkol získat bod.

Nikola Škardová za stavu 1 aut vybojovala metu zdarma. Další pálkařka Kája Koppová odpalem přes vnější pole stáhla Niki domů a sama obsadila třetí metu. Následoval nechycený nadhoz a Kája získala druhý bod. V následujících směnách se stav nezměnil. Následovalo vyhození rukavic do vzduchu, poskakování, objímání, zkrátka radost z prvního místa.

O tento úspěch se zasloužily všechny hráčky týmu ať už hrály na jakémkoliv postu:

Nicole Kalenská, Karolína Koppová, Markéta Doležalová, Lucie Krupičková, Natálie Nováková, Lucie Červenková, Barbora Houdková, Laura Miceli, Linda Šedivá, Nikola Škardová, Ema Vaňačová, Magdaléna Klímová, Kristýna Rašínová, Agáta Rollerová, Viktorie Trčková, Nicole Kalenská, Karolína Koppová, Tereza Koubová, Amélie Foretová, Lucie Večeřová

Nicole Kalenská obdržela ocenění za nejlepší pálkařku turnaje.

Nikola Škardová byla oceněna jako nejlepší nadhazovačka turnaje.


Krčanda z pohledu hráček

O tomto víkendu jsme odehráli turnaj Pony league Krčanda. Byly jsme rády, že se turnaj po dvou lete pauze konečně uskutečnil a mohly jsme opět bojovat o vítězství. Naposledy jsme skončily na 8. místě a nasazení bylo jasné – připsat Eagles zpátky výhru celého turnaje. Čtvrtek jsme ráno zahájili zápasem proti Německu a později ten den proti Dánsku. Ze dne si odnášíme dvě výhry, ale také poučení z chyb, kterých nebylo nejmíň. Do druhého dne jdeme se stejným nábojem a chutí a již lépe sehraní, vyhráváme i v pátek zápasy se Sabatem a Storms. V sobotu jsme již od rána připraveni na našeho pravděpodobně největšího konkurenta a to Joudrs, které porážíme rozdílem 10:0. Na vítězné vlně pokračuje i po zbytek soboty proti Piranhas a Litvě. V neděli, která byla zkrácená o semifinále z důvodu špatného počasí, se z vrchu tabulky rovnou vrháme do finále, kde se opět setkáváme s Joudrs. Cíl je jasný – jít si pro vítězství, ale věděli jsme, že se soupeři jen tak nedají a musíme do toho dát všechno. Po nerozhodných čtyřech směnách za stavu 0:0 se nám konečně podařilo stáhnout 2 body a pak další dvě směny udržet soupeře bez bodu. Po spoustě napínavých chvílí zápas končí po 6. směně naší výhrou 2:0 a my s radostí si jdeme pro naše vybojované medaile.