8_1647554656.jpg
915_20220531_181231.jpeg

Kadetky v květnu zahájily Superligu 2022

První kolo Superligy se odehrálo v Ostravě na Arrows.

V prvním zápase proti Tempu se podařily 4 homeruny: Lucka Č., Niki Š., Bára H. a Madle se povedl grand slam! Dále jsme ve skupině odehráli velmi kvalitní zápas proti ukrajinské reprezentační nadhazovačce hájící barvy Sabatu. Nadhozy byly velmi svižné. Dokázali jsme zápas vyhrát 3:0. A tím i skupinu. V semifinále proti Arrows (10:0) a také ve finále opět proti Sabatu (18:0) už to byly jednoznačné výhry. V celém turnaji fungovala velmi dobře hra v útoku a nejen zásluhou Niki Š. i obrana.

Nadhazovačky: Nikola Škardová, Markéta Doležalová, Kristýna Rašínová, Nela Švestková

Catcheryně: Lucie Červenková, Barbora Houdková, Natálie Nováková, Magdaléna Klímová

Hráčky v poli: Lucie Krupičková, Laura Miceli, Linda Šedivá, Ema Vaňačová, Agáta Rollerová


V domácím prostředí na Eagles se odehrálo 2.kolo Superligy

V úvodním zápase proti Arrows holky opět roztočily svoje pálky a bylo z toho vítězství 13:4. V semifinálovém zápase s Trutnovem dlouho dominovaly obě nadhazovačky (Škardová, Krajčová). Ve 4. směně se naše pálky probudily – Ema V. trefená, Bára H. hit, Natka N. hitem stahuje 2 body, Madla vystřídaná pouze na jeden start na pálce stahuje bod. Soupeři se nepodařilo získat žádný a byl z toho postup do finále.

Ve finále hrajeme opět se Sabatem. Ve 2. směně zavelely k útoku hráčky z konce line-upu. Při dvou autech Linda pálí line drive do levého pole, Agi R. ji dvoumetovým odpalem posune na třetí metu, na divoký nadhoz Linda skóruje, Laura vybojuje metu zdarma a následně Markét stáhla prudkým odpalem přes střed hřiště dva body. V dalších směnách přidáváme po bodu. Situace jak přes kopírák ze semifinále: Madla vystřídaná pouze na jeden start na pálce stahuje bod! Vlastní chybou dovolujeme soupeři v poslední směně zápas zdramatizovat, ale jsou z toho jen dva body. I ve 2.kole vítězíme ve finále.

Nadhazovačky: Nikola Škardová, Markéta Doležalová, Kristýna Rašínová, Linda Šedivá

Catcheryně: Lucie Červenková, Barbora Houdková, Natálie Nováková

Hráčky v poli: Agáta Kobrová, Magdaléna Klímová, Laura Miceli, Ema Vaňačová, Agáta Rollerová, Viktorie Trčková, Nela Švestková


Ve stejném termínu jako 2.kolo Superligy se holky zúčastnily turnaje Ligy kadetek.

Společně s týmem Piranhas Beroun jsme dohromady složili turnajový tým pro 2.kolo Ligy kadetek.

Za společný tým úspěšně hrály: Agáta Kobrová, Laura Miceli, Rozálie Dembowski, Kristýna Rašínová, Agáta Rollerová, Nela Švestková, Samantha Gočaltovská.

Tým, ačkoliv složený, dokázal turnaj 2.kola Ligy kadetek vyhrát v konkurenci dalších 5ti týmů.

Zhodnocení květnových zápasů: Pálka funguje. Potřebujeme zaktivnit běh po metách, odezírání signálů a týmovou komunikaci v obraně i v dugoutu.

Méďa