BEN_9795-948x632.jpg

Ladies Day pomáhal. Vybralo se 128 364 Kč pro ochrnutého Standu Zatloukala: Děkuji. Za peníze i zážitky!

Dobré dílo se podařilo! Letošní charitativní Ladies Day, jenž se konal 12. září v Eagles Parku, nepřinesl handicapovanému Standovi Zatloukalovi jen bezpočet zážitků, ale také přes sto tisíc korun, jež mu pomohou splnit sen; pořídit si vytoužený handbike. „Nezapomenutelná akce, na níž jsem poznal spoustu úžasných lidí a nesmírně si ji užil! Děkuji,“ řekl dojatý mladík.

Vloni zrovna na svátek zamilovaných se Standovi otočil život na ruby. Během lyžařského výcviku si způsobil zlomeninu krčního obratle. Ochrnul. Ale poněvadž je zaníceným sportovcem, nepropadl skepsi. Nepřízni osudu se rozhodl čelit.

Eagles se mu ve statečném boji snažili alespoň trošku pomoci. „Kdybych mohl tak bych se poklonil a smeknul, před těmi, kteří tuhle akci připravili, aby mi pomohli splnit sen,“ vyprávěl nadšeně Standa, jemuž se v Krči dostalo vřelého přijetí.

Zlatým hřebem dne byl extraligový souboj mezi Sokolem a hosty z Tempa. Svěřenkyně Petra Marka uspěly 3:2, avšak o výsledek tentokrát šlo až v poslední řadě. „Fakt mě bavilo sledovat zápal všech hráček. A samozřejmě se mi líbily speciální sady dresů. Dodaly tomu eleganci a styl!“ zhodnotil Zatloukal.

„Holky byly úžasné. Stále se ptaly, jestli nemám hlad a žízeň. Měly o mě opravdu starost a já si toho ohromně vážím,“ popisoval Standa, pro něhož hráčky Tempa zorganizovaly dražbu svých speciálních dres. Získaly úctyhodných 36 800 korun, čímž vydatně přispěly k tomu, že se nakonec vybrala šestimístná suma!

„Ale neřešil jsem, kolik se vybere peněz, nejdůležitější pro mě bylo si celý slunečný den vychutnat, protože hlavní je užívat si života, smát se a radovat se z každé maličkosti, která vám denně vstoupí do života,“ popsal svoje krédo Standa. „Nicméně jde o ohromnou částku. Je až nepochopitelné, kolik lidiček bylo ochotných pomoct mému snu,“ doplnil Zatloukal.

Teď je na něm, aby vybrané »zlaťáky« na Ladies Day vhodně investoval. „Vybrat správný handbike, který mi bude sedět na míru a splňovat moje požadavky, je složité rozhodování. Není snadné zvolit správný typ a konstrukci,“ popisoval. „Chci zvolit správně, abych peníze neutratil za kolo, které mi pak nebude vyhovovat.“

Desítky návštěvníků na charitativně společenské akci Standu chytily za srdce. „Každý moment mě překvapil a zaujal natolik, že jsem odjížděl nabitý pozitivní energii a hromadou síly do dalších dnů.“ Už se těší, až se na další ročník dostaví i s novým bicyklem. „Abych lidem ukázal, že každá jejich pomoc má svou cenu a účel,“ plánuje si.

„Ještě jednou chci mockrát poděkovat všem, kteří se podíleli na průběhu celého dne a nejvíce těm, co mě podpořili jakoukoliv finanční částkou,“ uzavřel chlap s velkým srdcem!

Fotogalerie