19_20230822_181100.jpg
916_20220604_133710.jpg

MacDonald: „Bude to bitva o Prahu“

Baseballový A-tým čeká druhý soupeř v nadstavbové skupině TOP 6. Po neúspěšné sérii s Arrows Ostrava vyzvou tentokrát svého pražského soka Tempo Praha. Před druhým pražským derby sezony 2022 jsme vyzpovídali předsezonní posilu Joeyho MacDonalda.

Joey, s jakými cíli jdete do víkendové série s Tempem?

Našim hlavním cílem je dostat se do TOP 4, proto chceme nad Tempem vyhrát minimálně dva zápasy, lépe tři.

Jaké budou klíčové faktory pro vítězství?

Věříme našim nadhazovačům a obraně. Klíčem k úspěchu bude zatlačit na startující nadhazovače Tempa od začátku zápasu. Tempo má dobrou nadhazovací baterii, proto potřebujeme mít dobré starty a donutit je použít bullpen.

Jaká je atmosféra v týmu?

Nyní je atmosféra velmi dobrá. Máme silné lídry v podobě Martina Červenky, Petra Zýmy a Scotty Mulhearna, které doplňují talentované mladé pušky. Věříme, že máme jeden z nejlepších týmu v lize a jsme přesvědčeni, že máme na to vyhrát.

Proč by měli fanoušci dorazit na pražské derby?

Eagles i Tempo patří v letošní sezony mezi nejlepší družstva. Bude to bitva o vládce Prahy, proto by fanoušci neměli sedět doma a dorazit sledovat zápasy živě.

Jak noví hráči zapadli do týmu?

Zapadli velmi dobře. Všichni přišli do Eagles vyhrát a zároveň podporovat ostatní. Je dobře, že jsme do týmu přidali více zkušeností.

Jak si užíváš hraní v Praze? Jsi spokojen se svými výkony?

Hraní v Praze miluju, atmosféra na hřišti je opravdu skvělá. Užívám si každý okamžik hraní se svými spoluhráči a toho, že jsem součástí organizace Eagles. Z osobního hlediska jsem se svými výkony spokojený. Samozřejmě vždycky je prostor ke zlepšení, ale cítím, že dávám svému týmu šanci vyhrát každý zápas.

Čím tě Praha nejvíce okouzlila?

Praha je úžasné město s bohatou kulturou. Rád chodím na procházky městem a přiznávám, že mám velké štěstí, že můžu Prahu letos nazývat svým domovem.