994_20230605_193836.jpg

Muži v TOP 6

Po úspěšně dohrané základní části Extraligy, kdy se áčko probojovalo do další fáze extraligových bojů, jsme vstoupili do TOP6 nejprve pražským derby proti Tempu. V bitvě o Prahu jsme jako vždy v domácím prostředí nezaváhali a začali dvěma výhrami, nedělní souboj na Tempu už vyzněl lépe pro našeho soupeře.

Následující víkend jsme v pátek večer neudrželi domácí pevnost a v závěru ztratili utkání proti loňskému finalistovi Hrochům Brno. V sobotu v Brně nám opět utekla koncovka, a tak jsme do nedělního zápasu vstupovali s povinností alespoň jednou zvítězit. To se po výborném výkonu našich mladých nadhazovačů Alberta Pražáka a Matese Trčky a po důležitém homerunu Jana Výbory povedlo, a tak po dvou víkendech máme dobrou pozici v tabulce, odkud budeme chtít postoupit do srpnového semifinále. Za zmínku stojí i dobré vystoupení naší nové akvizice na kopci, Emmanuel Herrera z Panamy bude určitě platnou součástí naší rotace.

Foto: Lenka Brožová

Před extraligovou pauzou ještě stihneme sérii s Hlubokou, která na svoje první vítězství v TOP6 stále čeká, po dvou duelech na hřišti soupeře se představíme domácímu publiku v neděli 11.6. od 13:00, kam jste všichni srdečně zváni a doufáme, že přijdete v hojném počtu hnát nás za dalším dobrým výsledkem.

Poté se dva víkendy kvůli All Star Game a PBT nehraje, první červencový víkend nás budou čekat loňští šampioni Draci Brno.

Vladimír Chlup