935_20220826_101103.jpeg

Nejmladší Eaglesáčci U7 a jejich prázdninový program

I naši nejmladší orlíci si užili o prázdninách baseballový program. Na začátku prázdnin se někteří z kategorie U7 účastnili Baseball campu pod vedením hráčů mužského áčka. Další, velmi důležitou akcí bylo společné soustředění. A jak si to orlíci užili a co vše měli na programu si přečtěte v článku Mirky Novotné. 

V prvním týdnu v červenci se někteří z nich zúčastnili Baseball Campu našeho extraligového mužského týmu a nutno podotknout, že během společného týdne se nejen děti naučily, jak to chodí ve velkém baseballu, kterak si zdokonalit své dovednosti, které celý rok pod vedením trenérů získávají, ale extraligoví hráči zjistili, že kategorie U7 je má za všemocné bohy a je fajn se pověnovat i takto malým špuntům, kteří pak následně při fandění na zápasech nechají nejen své srdce pro tým, ale i hlasivky a nervy rodičů.

Zbytek července si děti užily s rodinami na různých prázdninových aktivitách, odpočívaly a nabíraly síly na srpnové soustředění, kde se letos poprvé setkaly i s vyššími kategoriemi a poprvé bez rodičů.

Děti byly úžasné a okamžitě naskočily do rozjetého vlaku soustředění. Obrovským zážitkem pro ně bylo trénování se staršími dětmi a jejich trenéry, které pro ně bylo určitě přínosem a pro sedmičkové trenéry obrovskou pomocí :) Děti měly šanci si vylepšovat techniku házení, přihrávek, pálení a hlavně běhání po metách. V rámci soustředění děti stihly i sehrát perfektní zápas, který byl hoden začlenění se minimálně do základní série MLB.

Zápas byl odehrán pod velkým komunikačním embargem, které bylo vydáno nejen na děti, ale i na rodiče hráčů :-) To víte, né jen tak někdy se nám povede do Sezimáče dostat týmy jako NY Yankees a LA Dodgers. Zápas byl úchvatný, dalo by se říci až exhibiční. Byly k vidění naprosto skvělé zákroky, odpaly, atmosféra jiskřila napětím. Konečný výsledek: “Vyhráli všichni”. Hlavně děti, které přežily to úmorné vedro.

Týden utíkal a děti trénovaly, velký úspěch mělo slajdování na mokré plachtě, chodily se koupat, aby se neupekly, protože sluníčkové počasí nám letos víc než přálo. V průběhu týdne měly děti možnost vidět skvělý zápas svých starších sourozenců a kamarádů z kategorie U10, kteří sehráli utkání s týmem Sokol Hluboká v rámci Přeboru U11. Děti byly naprosto úžasnou podporou, fandily jak o život. Zážitků bylo během týdne spousta a pomalu se přiblížil závěr a ejhle..další velkolepá událost.

V Sezimáči nám zaplál Olympijský oheň. Sjela se spousta úžasných sportovců, kteří soutěžili v běhu na 400m, odpalu do dálky, hodu do dálky, běhu po metách, skok z místa, skok do dálky z rozeběhem..no nebylo toho málo. Výkony sportovců byly na hranici letošních maximálních výkonů v celosvětových tabulkách. Děti byly opět famózní!!

Závěrem nutno zmínit, že letošní soustředění bylo naprosto skvělé, děti odjížděly spokojené a rodiče byly nadšení, že dětem září oči radostí a zapálením pro baseball. Tímto děkujeme trenérům kategorie U7 v čele s Péťou Goldschmiedovou – Ivance Krupkové, Honzovi Rampovi, Láďovi Kučerovi, Tomovi Grygerovi a Tomíkovi Novotnému.

Soustředění a prázdninám ZDAR a na všechny se těšíme v září nejen na hřišti při tréninku, ale hlavně na zápasech, kde budeme moci všem ukázat, kolik práce jsme udělali a jací jsme baseballisté ?