8_1647554656.jpg
874_20220315_222253.jpg

Nikola Škardová sbírala zkušenosti v Itálii

Hráčka kadetek a juniorek Eagles Nikola Škardová se letos dostala na zahraniční hřiště a měla možnost hrát za italský klub. Jak dopadlo juniorské finále? Více v rozhovoru s Niki.

Jakou soutěž v Itálii si  hrála a kolik to bylo letos zápasů?

V Itálii jsem hrála za klub Blue Girls Bologna převážně sérii A1 U18, vždy když mi rozpis zápasů v Čechách umožnil odjet. V této sérii jsem odehrála 9 zápasů z 11 v základní části a nyní semifinále a finále. Také jsem párkrát nastoupila v kategorii U15.

Na jakých postech jsi nastoupila?

V základní části kategorie U18 jsem odehrála přibližně 20 směn na pozici nadhazovačky zbytek zápasových směn na CF a RF. Ve finále jsem hrála RF. Nadhoz ve finálových zápasech připadl spoluhráčkám, které i v ČR známe z letošního ME U18.

Co tě nejvíc na softballu v zahraničí bavilo nebo zaujalo?

Zaujal mě velký rozdíl v přípravě, kterou jsem v Itálii s týmem zažila. Hráčky mého klubu se téměř každý den scházejí, druží a velkou část tohoto času společně trénují. Tréninkové dávky s trenéry jsou výrazně větší se specializací. Například nadhazovačky trénují s catchery již hodinu před vlastním tréninkem a pak se všichni společně účastní až tří dalších hodin tréninku herních situací a pálky, kdy se pálí na skutečné nadhazovačky.

Určitě se těším na další sezónu s týmem BGB. Každé hráčce s větším zájmem o softball bych takovou zkušenost přála. Atmosféra semifinále a finále byla super. Na hřišti v Bollate bylo hodně povzbuzujících diváků a BGB ve finále podlehlo až v 9 směně výsledkem 4:3 pro Bollate.

Podobnou atmosféru jistě společně zažijeme i v Eagles parku 8.-10.10.2021 na open MČR U18, kam Vás všechny tímto zvu.