8_1647554656.jpg
739_20220323_203210.jpg

Pohár ČSA OPEN U13

Během uplynulých dvou víkendů měly naše žákyně dost napilno. Nejprve jsme se zúčastnili turnaje v holandské Bussumi, který nakonec ani tak turnajem nebyl. Po několika peripetiích ze strany Holandska jsme jeli odehrát čtyři zápasy s domácími HCAW. Aby to bylo zajímavější, polovinu jsme odehráli s jejich pravidly, polovinu s našimi. Holanďanky na tom byly o poznání hůř, co se týkalo přizpůsobení se jiným pravidlům, nicméně naše holky si s jejich pravidly poradily na jedničku a tak jsme vybojovaly tři výhry a jednu plichtu. I přes fakt, že to nakonec turnaj nebyl, jsme si odvezli pohár za

1. místo a spoustu krásných zážitků.

Hned další víkend se u nás konal turnaj Pohár ČSA OPEN U13, na kterém jsme se letos poprvé potkali s týmy z jiných divizí. Ve skupině jsme se měli postupně utkat s Ledenicemi, Ostravou a Berounem. Do všech zápasů jsme nastupovali s myšlenkou na výhru, což nám vyšlo akorát na první dva zápasy – s Ledenicemi a Ostravou. Obě nadhazovačky, Nikola Škardová a Markéta Doležalová, předvedly luxusní výkony. Ve třetím zápase nás zradily síly a odcházeli jsme s porážkou. V konečném pořadí ve skupině jsme touto prohrou skončili druzí, neb jsme měli stejný počet výher a proher s Berounem, ale na vzájemný zápas jsme na tom byli hůř. Nicméně stále jsme byli v horní čtveřici a mohli jsme bojovat o medaile.

Sen o zlaté medaili se nám rozplynul po zápase s Joudrs, kdy jsme nedokázali dovézt body a po dlouhé době jsme prohráli s nulou. Čekal nás tedy boj alespoň o třetí místo, o které jsme se nakonec prali s Piranhas Beroun. Do pátého inningu to vypadalo, že vyhraje „domácí“ Beroun 4:0, ale pak se holky vzpamatovaly a doslova na poslední chvíli zápas otočily na konečných 4:6, a tedy si vybojovaly medaili, byť bronzovou.

Tímto bych chtěla vzdát čest nejen všem hráčkám (nadhoz Niki, Maky a Ema Vaňačová, kečrové Lucka Červenková a Kristýnka Rašínová, polařky Lucka Chlumová, Nela Švestková, Barča Nývltová, Lucka Krupičková, Dorka Řezáčová, Dorka Friedová, Agi Rollerová, Linda Šedivá, Natka Nováková, Eliška Horáková, Eliška Kohoutová), ale také všem rodičům a pomocníkům, bez kterých bychom turnaj nikdy nezvládli (Tomáš a Markéta Nývltovi, Hanka a Radek Horákovi, Markéta Koulová, Katka a Martin Friedovi, Michal Šedivý, Martina a Michal Rašínovi, Dana Švestková a Markéta Vaňačová; se sbíráním míčů a ovládání tabule pomáhaly Sára a Laura Nicarovy a Kája Štěpánková) a hlavně i ostatním trenérům – Honzovi, Michalovi a Martinovi.

Děkuji všem J

Iva