19_20230822_181100.jpg
986_20230502_214010.jpg

První měsíc sezóny našich nejmladších softballistek

Žákyně rozjely zápasovou sezónu 12. dubna, kdy jsme v Eagles parku sehrály dva zápasy Pražského přeboru s Kotlářkou Praha. Oba zápasy vyhrály naše soupeřky (9:4 a 7:6), ale naším cílem pro letošní rok je pojmout zápasy Pražského přeboru rozvojově, zapojit do hry nové hráčky, sehrávat se a postupně se zlepšovat.

O víkendu 22. a 23. dubna jsme odehrály první kolo Superligy žákyň v Chomutově. Našimi soupeřkami byly domácí Chomutov, Piranhas Beroun a Tempo Praha. První dva zápasy se nám úplně nepovedly dle našich představ. Ve třetím zápase ve skupině se náš výkon oproti dvou předchozím zápasům zlepšil a zápas jsme vyhrály. V neděli se hrálo o umístění a ani jeden ze zápasů se nám nepodařilo vyhrát, i když výkon hráček byl dobrý. 1. kolo Superligy končíme na čtvrtém místě. Tento víkend nám ukázal, na čem je potřeba pracovat a co je potřeba zlepšit do dalšího kola Superligy.

Mimo třech tréninků v posledním týdnu v dubnu jsme odehrály další dva zápasy s Tempem u nich na hřišti. Oba zápasy se nám dařilo na nadhozu a dobrými výkony na pálce vyhráváme oba zápasy (7:5, 8:4).

V květnu bude tým hrát další zápasy Pražského přeboru a o víkendu 13. a 14. 5. odehrajeme další kolo Superligy žákyň, tentokrát v Radotíně. Věříme, že naše výkony budou mít stoupající tendenci a zápasy si budeme užívat.

Jana Chýlová