991_20230502_220136.jpg

První víkend juniorek

Juniorská extraliga U20 odstartovala poslední víkend v dubnu. Eagles odjely do Chomutova k týmu obhájkyň titulu z roku 2022.

Mladý tým zahájil letošní sezónu dvěma napínavými zápasy. V prvním utkání dokázaly domácí díky grandslamu udělat čtyři body ve druhé směně, jinak tandem Niky Škardová – Týna El Ghannam nepovolil nic zásadního a obrana fungovala velmi dobře. Krčské pálkařky trefovaly pěkné odpaly, i když často line-drivy do rukavic soupeřek. Přidávaly body a v šesté směně se podařil obrat a celkový zisk 5 bodů znamenal první výhru.

Druhý zápas se bodově dařilo a Eagles si vytvořily vedení 9:1. Beavers se postupně dotahovaly, ale nakonec se vítězství povedlo ubránit opět o jediný bod. Dvě cenná vítězství se počítají!

  • Beavers Chomutov x Eagles Praha 4:5
  • Beavers Chomutov x Eagles Praha 8:9

V neděli, opět na hřišti soupeře, se juniorky utkaly s Joudrs. Bodově nabité utkání odstartovaly zelenobílé grandslamem Terezy Koubové a ujaly se vedení. Domácí si ale po sérii hitů, včetně HR a chyb obrany ve třetí směně, sebraly vedení zpět, a nakonec zvítězily v pátém inningu.

Druhý zápas držela na uzdě krčské pálkařky domácí nadhazovačka a na hity to dopadlo v neprospěch Eagles 5:15. Svoji premiéru v nejvyšší mládežnické soutěži si zapsala ještě loňská žákyně Nela Švestková, která zápas dohazovala a na pálce při svém prvním startu trefila homerun!

  • Joudrs Praha x Eagles Praha 15:7
  • Joudrs Praha x Eagles Praha 17:6

Pálkařsky agresivní tým Joudrs si vzal dvě vítězství, ale pro začátek sezóny jsou dvě výhry na hřištích loňských finalistů dobrým výsledkem pro první víkend soutěže.

Za trenérský tým jsme spokojeni s pálkařským představením lineupu. Pálkařky trefovaly dobré kontakty a podařilo i několik homerunů. Jsme rádi, že se do hry se dostaly za víkend čtyři nadhazovačky: Nikola Škardová, Veronika Novotná, Nicole Kalenská a Nela Švestková a tři zadáci Kristýna El Ghannam, Lucie Červenková a Tereza Koubová.

Nutno dodat, že juniorky mají široký kádr a většinu hráček v kadetském věku. V době probíhajících maturit chyběly některé zkušené hráčky, ale tým se popasoval dobře i v těchto mladých sestavách. Na chybách v obraně se bude během sezóny pracovat. Věříme, že další víkendy přinesou zase zajímavá utkání, další super zákroky a hity pro Eagles.

Pozvánka na Extraligu juniorek:

Květen

  • 13.5. 10:00, 12:00 Spectrum x Eagles
  • 14.5. 15:00, 17:00 Tempo x Eagles

Červen – konečně doma!

  • 3.6. 16:00, 18:00 Eagles x Cats Brno
  • 4.6. 10:30, 12:30 Eagles x Beavers Chomutov