1061_20240408_091405.jpg

Rodičovský slowpitch 2024

Stejně jako jaro otvírá brány krásného počasí, Eagles se rozhodli ověřit připravenost areálu na kvapem se blížící sezonu a otevřeli své brány prvnímu turnaji. A nebyl to turnaj ledajaký. Před sezonou totiž není potřeba připravit jen hřiště a hráče, ale také rodiče našich hráčů. Je důležité, aby věděli, že to, co jejich děti celoročně trénují a hrají, není zas až taková legrace, a herní situace, které jim přijdou z lavičky jasné a hrozně "easy" hratelné, se tak "easy" mohou mnohdy jenom zdát. A aby ta osvěta byla se vším všudy, tak se v sobotu 6.4.2024 odehrál na Eagles rodičovský slowpitch.

Od 9 hodin se to začlo hemžit rodiči ve sportovním oblečení, vybavenými mnohdy herními proprietami svých dětí, kteří se začali shlukovat do týmů. Ze všech koutů, které před Eagles kantýnou můžete najít, se začly ozývat různé herní taktiky, které týmy ladily před nadcházejícími zápasy. Mladí hráči, kteří si to nemohli nechat ujít, dávali rodičům poslední rady, a pak už začlo jít do tuhého. Rozdělení týmů je finální, pavouk je rozlosovaný, namazat opalovacím krémem, protože počasí je krásné - přesně dle objednávky, a jde se na to.

Týmy: Orli v nálevu (kategorie U9) Mimoni (kategorie U11) Streč batox (kategorie žákyně U13) Sedmičky (kategorie U7) Jelita (kategorie U18+U23) Nevíme (kategorie U8)

Zápasy byly mnohdy nervy drásající. Rady dětí, znějící z tribun, nebyly mnohdy vyslyšeny, tím pádem byly k vidění často i velmi kuriozní situace. Trenéři našich mladých hráčů, kteří byli zároveň i platnými hráči rodičovských týmů, se snažili, co jim síly stačily, a koučovali rodiče ke skvělým výsledkům. Zápasy byly naprosto famózní, nikdo se nevzdával, nikdo se nehroutil z nevyužitých šancí, z obou hřišť, na kterých se hrálo, bylo slyšet spousta radosti a smíchu. Celým turnajem se nesla skvělá atmosféra, které pomáhalo i krásné počasí.

Zatímco rodiče poměřovali své síly na hřištích, děti a fanoušci měli možnost si zakoupit lístky do tomboly, která byla připravena nad hrací plochou. Tombola byla bohatá, plná krásných – nejen baseballových – cen, které byly velkým lákadlem pro všechny přítomné, a tak lístečky do tomboly zmizely mrknutím oka. Taky aby ne, když každý lísteček vyhrával nádhernou cenu!

Na závěr bylo pro všechny účastníky připraveno opékání buřtíků, které dalo možnost si pěkně po celém dni společně posedět, pobavit se nad tím, jak se všem hrálo, a tím se celý rodičovský slowpitchový turnaj pěkně a poklidně zakončil.

Děkujeme klubu za skvělou organizaci, děvčatům za zajištění bohaté tomboly, Bláhovcům za skvělé občerstvení, rozhodčím za fair play, a všem zúčastněným za to, že do toho šli a užili si zábavu, hru, elán, radost, smích. Těšíme se brzy zase na podobné akce, na shledanou! Tak do té zahájené sezony: "GO, EAGLES, GO!"

Konečné pořadí:

  1. místo STREČ BATOX
  2. místo Sedmičky
  3. místo Jelita
  4. místo Mimoni
  5. místo Orli v nálevu
  6. místo Nevíme