989_20230502_215214.jpg

Rozjezd jedenáctek

Zápasovou sezónu náš tým U11 pod koučem Petrem Schenkem zahájil coachballovým turnajem na Joudrs, kde se před Velikonoci sešlo 8 týmů. Zahráli jsme si několik velmi zajímavých utkání se zdatnými soupeři a turnajový pavouk zakončili zápasem o 5. místo se Sabatem.

Díky krásným zákrokům všech hráčů a podpoře fanoušků jsme soupeři v posledním zápase nedovolili zahrát ani jeden bod a vyhráli exhibičním skóre 13:0. 

Po turnaji na Joudrs jsme natěšeni na první zápasy U10 a U11 soutěží, avšak kvůli špatnému počasí jsou 2 naplánované zápasy s Kotlářkou zrušeny. U10 soutěž tedy zahajujeme až 18. dubna dvěma výhrami nad našimi mladšími kamarády z týmu U9 Eagles . Pokračujeme dvěma zápasy U11 soutěže na Hluboké. O tom, jak se nám dařilo, si můžete přečíst ve článku níže. A duben zakončujeme U11 utkáním a domácí výhrou nad Miners 9:6.


O sobotě na Hluboké

V sobotu 22. dubna se náš tým za krásného jarního počasí sjíždí na Hlubokou, kde nás s místními soupeři čekají 2 zápasy soutěže U11. Pro většinu kluků je to první „ostrý“ zápas s nadhozem od soupeřových hráčů a s U11 pravidly. První zápas zahajujeme bodem Tonyho Fárníka a držíme s Hlubokou krok. Později už jsou však soupeři lepší. Podstatnou práci odvádí jejich nadhazovačka, která nás prakticky nenechá odpálit. Lze najít ale i světlé momenty, například ukradený a zároveň oběhový homerun Tonyho nebo kuriózní situaci, kdy Vojta nadhozem trefuje soupeřovi pálku za hlavou a ten pak musí běžet na první metu, kde ho úspěšně autujeme. Bohužel zápas končí naší prohrou 6:9.

Po krátké pauze začínáme druhý zápas v poli, nadhazuje Jery, soupeř obměnil tým. Už po první směně prohráváme 0:4, ale po úspěšné krádeži met snižujeme na 2:4. Na kopci střídáme postupně téměř všechny nadhazovače. Ve 4. směně už je stav 4:14, po dohrávce přidává Tony bod, ale konečný stav je bohužel 5:14. Z obou zápasů si odvážíme cenné zkušenosti a fanoušci v podobě rodičů spálené obličeje. Sezóna je naštěstí dlouhá, takže máme čas předvést, jaký baseball umíme a doopravdy hrajeme.

Iva Juřinová