Krčský výběr hráček různých věkových a hráčských kategorií se před prázdninami přehoupl do druhé poloviny Pražského přeboru žen.
Zápasovou sezónu náš tým U11 pod koučem Petrem Schenkem zahájil coachballovým turnajem na Joudrs, kde se před Velikonoci sešlo 8 týmů. Zahráli jsme si několik velmi zajímavých utkání se zdatnými soupeři a turnajový pavouk zakončili zápasem o 5. místo se Sabatem.
Díky krásným zákrokům všech hráčů a podpoře fanoušků jsme soupeři v posledním zápase nedovolili zahrát ani jeden bod a vyhráli exhibičním skóre 13:0.
Po turnaji na Joudrs jsme natěšeni na první zápasy U10 a U11 soutěží, avšak kvůli špatnému počasí jsou 2 naplánované zápasy s Kotlářkou zrušeny. U10 soutěž tedy zahajujeme až 18. dubna dvěma výhrami nad našimi mladšími kamarády z týmu U9 Eagles . Pokračujeme dvěma zápasy U11 soutěže na Hluboké. O tom, jak se nám dařilo, si můžete přečíst ve článku níže. A duben zakončujeme U11 utkáním a domácí výhrou nad Miners 9:6.
O sobotě na Hluboké
V sobotu 22. dubna se náš tým za krásného jarního počasí sjíždí na Hlubokou, kde nás s místními soupeři čekají 2 zápasy soutěže U11. Pro většinu kluků je to první „ostrý“ zápas s nadhozem od soupeřových hráčů a s U11 pravidly. První zápas zahajujeme bodem Tonyho Fárníka a držíme s Hlubokou krok. Později už jsou však soupeři lepší. Podstatnou práci odvádí jejich nadhazovačka, která nás prakticky nenechá odpálit. Lze najít ale i světlé momenty, například ukradený a zároveň oběhový homerun Tonyho nebo kuriózní situaci, kdy Vojta nadhozem trefuje soupeřovi pálku za hlavou a ten pak musí běžet na první metu, kde ho úspěšně autujeme. Bohužel zápas končí naší prohrou 6:9.
Po krátké pauze začínáme druhý zápas v poli, nadhazuje Jery, soupeř obměnil tým. Už po první směně prohráváme 0:4, ale po úspěšné krádeži met snižujeme na 2:4. Na kopci střídáme postupně téměř všechny nadhazovače. Ve 4. směně už je stav 4:14, po dohrávce přidává Tony bod, ale konečný stav je bohužel 5:14. Z obou zápasů si odvážíme cenné zkušenosti a fanoušci v podobě rodičů spálené obličeje. Sezóna je naštěstí dlouhá, takže máme čas předvést, jaký baseball umíme a doopravdy hrajeme.
Iva Juřinová