962_20221103_142529.jpeg

Sezóna 2021/2022 pohledem U10

Letošní sezóna 2021/2022 byla pro Orlíky kategorie U10 plná změn a nových zkušeností. Tým, který tvořilo jádro dětí, které postoupily s kategorie U9, doplnili hráči trénující v minulém roce s kategorií U11 nebo s baseballem začínají.

V soutěžích kategorie U11 si nadhazovači poprvé stoupli na kopec. Celý tým získával první zkušenosti s "velkým" baseballem a v zápasech se dokázal vyrovnávat se soupeři i přes to, že zhruba polovina dětí byla stále věkovou kategorií U10.

Orlíci v průběhu celého roku hráli turnaje v rámci Coachballové ligy U11, kde jim největšími soupeři byli Hroši z Havlíčkova Brodu případně Žraloci Ledenice, Na těchto turnajích končili pravidelně na druhém místě.

Na mezinárodním turnaji Super Cup, který proběhl v Hluboké nad Vltavou a kam se nominovali z celkového prvního místa z regionálního přeboru, si hráči poprvé ve své baseballové dráze zkusili změřit síly se svými vrstevníky i z jiných zemí.

Po prázdninové pauze tým skočil do závěru sezóny turnajem Back2School. Turnajem si hráči připomněli a rozšířili své baseballové dovednosti, které získali na velkém klubovém soustředění.

Dalším velkým turnajem byl Český baseballový pohár, který proběhl v půlce záři v Trutnově. Víkendový pohár proběhl za chladného a deštivého počasí, ale děti svými výkony dokázaly své fanoušky na tribuně rozehřát. Ti jim potom svým fanděním dodávali sílu a chuť hrát co nejlépe.

Posledním velkým turnajem této sezóny, kde si děti spolu mohly zahrát, bylo MČR Coachballové ligy v Chomutově. Velkým zpestřením, které všechny potěšilo, byla hra pod umělým osvětlením.


Orlíci po celý rok hráli jak nejlépe dovedli. Postupem času se z dětí stávali skvělí kamarádi, kteří se spolu dokázali smát a užívat si společných zážitků i mimo tréninky a zápasy.

Děti společně kromě zápasů a turnajů zažily také dvě soustředění. Zimní se konalo již tradičně v Nymburce, to letní v Sezimově Ústí. Obě soustředění byla další příležitostí, jak zdokonalovat baseballové dovednosti i společně zažívat další zábavu.

Pokud bychom jako trenéři měli přiblížit náš tým a ke každému z hráčů říci krátkou větu, můžeme začít naší "Blondie". Aneta tým vždy pevně držela na třetí metě a jistotou na pálce, takže ne nadarmo se z dugoutu ozývalo Hej kočko.... I všichni další hráči si během roku našli v týmu své místo. Ben si zaslouženě za letošek odnáší ocenění pálkaře roku. Naším objevem roku se stal Matěj Hruza, který se skvěle chopil postu catchera a byl platným hráčem i v útoku. Na postu catchera své první zkušenosti během zápasů získával i Jirka Lacina.
Šimon Kozojed všem ukázal svoji super schopnost a platí za rychlonožku týmu. Paulík Pritts si výbornými zákroky v poli i na pálce vysloužil ohodnocení MVP.

Nováčci jako Šimon Slechan a Ondra Zemek letos měli možnost prvních herních zkušeností a zlepšovali se k dalšímu postupu do starší kategorie.

Letošní nadhazovač roku Filip Šmidmayer byl i pevným bodem na první metě, který tým často podržel v obraně.

Druhou metu hájili Šimon Štěpánek a Honzík Panáček, oba předváděli krásné výkony nejen v obraně, ale i v útoku.

Hynek Méheš skvěle vychytával zadní pole a jen málo luftů soupeřům prošlo. Vnější pole doplnil Kuba Hokeš, který se během sezóny dokázal postupně zlepšovat a ještě více se začleňovat do celého týmu. Maty Rampa ukázal svou sílu v útoku, jeho odpaly soupeřovi dávaly pořádně zabrat. Vítek Ouředník
dodával týmu svými zákroky ve hře pohodu a klid.

Damián Plis i Andrei Medyk se postupně zlepšovali, nabírali nové herní zkušenosti a v týmu mají své místo i kamarády. Mezi úplně nové spoluhráče patří též Vojta Menšík, který si svou pozici musí vybojovat na tréninku v nové kategorii a Max Franz, který do týmu zapadl a pokračuje s týmem do další kategorie.

Letošní kategorie U10 si celou sezónu užila, jak jen to nejlépe šlo. Děti společně zažily úspěchy i prohry, a i díky tomu vytvořily tým, který drží spolu a vždy se raduje ze společných zážitků.

Ruku v ruce s dětmi se vytvořil i tým nejlepších a nejobětavějších fanoušků, kterým patří velký dík.


TOP HRÁČI:

pálkař roku: Ben Cornejo
MVP: Paul Pritts
Nadhazovač: Filip Šmidmayer
Objev roku: Matěj Hruza

U10: Cornejo Benjamin, Franz Maxmilián, Hokeš Jakub, Hrůza Matěj, Kozojed Šimon, Lacina Jiří, Medyk Andriy, Méheš Hynek, Menšík Vojtěch, Novotná Aneta, Ouředník Vít, Panáček Jan, Plis Damian, Pritts Paul, Rampa Matyáš, Slechan Šimon, Stárková Veronika, Šmidmayer Filip, Štěpánek Šimon, Zemek Ondřej


Realizační tým: Martin Šlenc, Tomáš Hejl, Tomáš Novotný, Jan Rampa, Ivana Krupková