961_20221103_143507.jpeg

Sezóna kategorie U8

V listopadu loňského roku postoupily děti do vyšší kategorie U8 mezi nový trenérský team vedený Ondřejem Mikšíkem. Pro děti to byl velký skok – doba tréninků se prodloužila a samotné tréninky byly více intenzivní, než dosud zažívaly.

Na tréninzích jsme se s dětmi zaměřili na techniku na pálce, trénovali jsme strategii v poli a na jednotlivých postech, postupně jsme rozšiřovali a pilovali pravidla baseballu a děti zkoušely pálit z nadhozu. Všichni udělali během roku neskutečný pokrok. Nejenom, že vyrostli a vyspěli, ale začali už hrát baseball, ze kterého jsou nadšeny nejen oni samy, ale také fandící rodiče a samozřejmě i my, trenéři. Vytvořili si partu kamarádů, vzájemně se na sebe těší a podporují se. Jejich fandění při zápasech je mnohdy ohlušující!

V průběhu roku jsme toho s dětmi zažili spoustu. V lednu  jsme jeli na třídenní soustředění do Nymburku a v srpnu se celý týden soustředili v Sezimově Ústí. Obě soustředění byla výživná a děti se zocelily a načerpaly spoustu nových dovedností. Důležité také bylo, že se soustředění účastnilo více kategorií dohromady a děti navázaly nová kamarádství!

V průběhu sezóny jsme se zúčastnili několika turnajů a děti sehrály nespočet zápasů.

Začaly v prosinci turnajem na Joudrs v Bohnicích. Turnaj byl bohužel ještě zasažen covidovými opatřeními a rodiče museli zůstat za dveřmi haly. Na našich dětech bylo znát, že hrají první ostré zápasy v nové kategorii a že se ještě sehrávají.

V únoru jsme se společně s týmem U9 zúčastnili turnaje pořádaného Rhinos na pražském Proseku. Pro naše děti to byl úplně první turnaj coachballu a získaly tam spoustu cenných zkušeností.

V květnu se konal Stříbrný First Cup na Kladně a děti tam vybojovaly krásné 3. místo a nominovaly se tak do finálového turnaje First Cupu v Brně. V rámci dovednostních soutěží Masters vybojoval Vilém Beran skvělé druhé místo v hodu.

Poslední červnový víkend patřil právě finálovému turnaji First Cup v Brně. Pro naší kategorii to byl vrchol sezóny. Celý víkend panovaly těžké podmínky, a i přes to, že děti v neděli vyhrály všechny zápasy, si odvážely až 9. místo. V rámci dovednostních soutěží tentokrát zazářil Tom Trejbal, který byl mezi všemi dětmi třetí nejrychlejší.

Tradiční maraton podzimních turnajů děti zahájily na dvoudenním turnaji Českého baseballového poháru v Pardubicích, kde vybojovaly nádherné 3. místo!

V průběhu celé sezóny  jsme se účastnili také regionálního přeboru U8 společně s týmy z Tempa a SaBaTu a tuto kategorii jsme naprosto přesvědčivě ovládli!!!

Ocenění hráči za sezónu 2021/2022

  • Nejlepší polař – Matouš Petrásek
  • Nejlepší pálkařka - Ella Šmidmayerová
  • MVP – Vilém Beran
  • Objev roku – Tomáš Trejbal

Soupiska: Bambas Daniel, Beran Vilém, Buřival Max, Engelthaler Edgar, Franz Bartoloměj, Hejlíková Johana, Kuba Antonín, Kučerová Klára, Mikšíková Amálie, Petrásek Matouš, Říha Vincent, Šmidmayerová Ella, Trejbal Tomáš, Veselý Matyáš, Větvička Thomas, Vlček Jan.

Realizační tým: Head Coach – Ondřej Mikšík, Technická vedoucí – Martina Petrásková, Coach – Stanislav Beran, Ladislav Kučera, Viktor Říha, Michal Trejbal