929_20220731_081658.jpg

Softball na soustředění: den první a druhý

Softballová větev se vydala již tradičně na své letní soustředění. Tento rok se koná v Havlíčkově Brodě, v krásném areálu klubu Hippos Havlíčkův Brod, který nabízí krásné zázemí, plnohodnotné softballové hřiště a zastřešené pálkařské centrum.

Pátek

Příjezd jednotlivých kategorií byl v pátek kolem 18.00. Po cestě nás všechny zdržely komplikace v Humpolci, ale nakonec jsme se všichni sešli. Večer už jsme si jen dali lehkou večeři a řekli nadcházející plán na týden a holky šly spát. 


Sobota

V sobotu jsme se probudili do deštivého rána. Bohužel déšť neustával a znemožnil nám tak dopolední trénink, takže program byl volnější. V poledne jsme se přesunuli na oběd na hřiště, okouknut, kde budeme trénovat a hlavně se najíst:). Po snězení pořádné porce polévky a kuřete s brambory se holky přesunuly zpět na chvilkový polední klid. Déšť se naštěstí uklidnil a dovolil nám odpolední blok. 

V tom se holky rozdělily na skupinky napříč kategoriemi. Žákyně byly namíchané s kadetkami i s juniorkami, takže mohly navzájem okukovat své softballové dovednosti nebo naopak pomáhat mladším a méně zkušeným. Bylo připraveno pět stanovišť, kde si skupinky postupně zatrénovaly infield, outfield, běh po metách, pálku a ulejvky. 

Po téměř tří hodinovém tréninku holkám zase pěkně vyhládlo a následovala večeře na hřišti. Pak se holky přesunuly na ubytování a večer ještě následovalo sledování sestřihů zápasů amerických univerzit, kde jsme sledovali neuvěřitelné zákroky jedněch z nejlepších hráček současnosti. 

V neděli je na programu třífázový trénink: dopolední, odpolední a večerní. Snad nám to počasí umožní. O dalším průběhu soustředění budeme informovat :).


Verča