1021_20230828_205006.jpg

Soustředění Eagles neboli Cesta kolem světa

Softbalové týmy pohromadě. Soustředění Eagles edice 2.0.2.3. Znát se jménem, přecházet snadno z kategorie nebo dalšího týmu. Trénovat, bavit se, spojit prázdninový čas s tím, že všechny hráčky a trenéři zažijí vedle tradičního dvoj až trojfázového trénování i něco nového.

Při plánování společného soustředění máme jako trenéři nemalé ambice. Letos jsme spojili síly lidské a trenérské s energickou kamarádkou a skvělou hráčkou – Lenkou Spurnou neboli Hakem.

Napsat, kolik si kdo odtrénoval, a co všechno se stihlo, tentokrát vynechám. Počasí si s námi trochu hrálo, pršelo dost, naštěstí kryté prostory v areálu Hippos v Havlíčkově Brodě nabízely stálou možnost tréninku pálky, nadhozu, kondice, regenerace, a hřiště s umělkou bylo k dispozici a v permanenci téměř 24/7.

Je skvělé, že se podařilo uskutečnit společný „velký“ trénink pod vedením nejstarších hráček, které provedly mladší Eagles naděje softbalovými dovednostmi. Podařilo se dostatečně často trénovat a vysvětlovat krásy a záludnosti naší hry. Sledovalo se finále ME juniorek a jásalo nad ziskem zlata. Byl čas na aktivní odpočinek, a každý den se sešlo pět týmů na Hakovy aktivity.

Družstva kadetek a žákyň vytvořila týmy, které spolu byly po celé soustředění a věnovaly se různým hrám, testům, srandičkám, hledačkám a podobně. Týmy putovaly Kolem světa a zažívaly mnohé. Cílem bylo, mimo jiné, smazat bariéry mezi kategoriemi, více se navzájem poznat. Mít možnost ukázat, že někdo nemusí být nejsilnější pálkař, ale pro svůj tým je cenný svojí vytrvalostí nebo důvtipem nebo dobrou náladou a energií.

Jako trenéři jsme sledovali snažení jednotlivých týmů, a dokonce jsme se dostali do jednoho z kvízů! Myslíme si, že příště už také většina hráček bude vědět, kdo byl havlíčkobrodský Hnát. Byla to legrace a těšíme se na další ročník, protože při soustředění to všem lépe ubíhá, když je o co hrát. Tímto velice děkujeme Hakovi za přípravu a celé provázení.

Soustředění v Havlíčkově Brodě bylo úspěšné už jen počtem přes 50 hráček Eagles. Jsme rádi, že počty rostou, a žákyně i kadetky mají v týmů mnoho nadějných sportovkyň a šikovných holek.

Které týmy se EAGLES SOUSTŘEDĚNÍ zúčastnily:

  • ženy a juniorky, trénovaly společně, jako celou sezónu
  • kadetky U16
  • žákyně U13

Soustředění přináší čas na debaty o softballu každý den od rána do noci a pro trenérské obsazení je to také čas na porady, výklady a historky. Děkuji tímto trenérům za vynaloženou snahu a skvělou atmosféru. Děkujeme Denise a Verče, že dorazily a v rámci svých časových možností s námi strávily pár tréninků.

Děkujeme Martině Píškové za zajištění zdravotního dohledu. A velké díky patří Janě Chýlové za nachystání a organizaci celého soustředění.

Všem přeji skvělý vstup do podzimní části sezóny. Přeji hráčkám, aby v barvách Eagles žily sportem a skvělou partou, a bavilo je hrát softball co nejdéle. A když už jednou nebudou hrát, můžou se stát trenérkami a připravovat soustředění pro rok 2043 ☺️. Podobně, jako jsme tuto úžasnou výsadu, totiž nést a předávat hodnoty klubu, zdědily my, a snažíme se jí naplnit.

Za Eagles softball,

Daniela Viktorýnová