729_20220323_205041.jpg

Stříbrný First Cup U8

V sobotu 25. května jsme se dvěma týmy našich osmiletých vyrazili na Kladno účastnit se turnaje o postup na červnový Zlatý First Cup v Brně. First Cup je mladší „bratr“ Supercupu od něhož převzal systém stříbrných regionálních kvalifikací, hru ze stativu a Masters, které jsou ovšem jen doplňkovou „disciplínou“.

V našem regionu se turnaje účastnilo 7 týmů a postup si mohly vybojovat čtyři z nich. Protože dětí ročníku 2011 se nám urodilo dost, postavili jsme 2 týmy – White měl především nabírat herní zkušenosti, s Green týmem jsme si mysleli na postup.

Do hry šli první White ve složení – dvojčata Fína a Kája, Andrea, Nina, Johanka a kluci Vítek, Jerry, Vašík a Tom. Takže přesně 9 (3 další hráči bohužel před turnajem onemocněli). Hráli ve čtyřčlenné skupině a postupně se utkali v zápasech s Tempem, Kotlářkou a Sabatem. Bojovali pokaždé statečně nejen se soupeři, ale i s vlastními zkušenostmi a dovednostmi a jejich hra od počátku sezony doznala obrovského zlepšení. Takže na výhru to zatím nestačilo (s Tempem 12:17, s Kotlářkou 9:15 a se Sabatem 11:18), ale v obraně kromě pravidelných autů na 1.metě už umíme první metu i skvěle zabíhat, zahrát double, nucený aut, chytit občas nějaký luft, nepustit míč ve vnějším poli za sebe. Na pálce velmi hezky šviháme a při běhu po metách už nebloudíme, ale slajdujeme a posloucháme kouče. Všem koučům – Veronice, oběma Ondrům a věrnému zapisovateli Vláďovi MOC DĚKUJI, ŽE SE O TÝM VÝBORNĚ POSTARALI.

Tým Green ve složení Aneta a její boys - Čerňas, Dan, Vojta, Tobík, Šíma, Táďa, Mára, Honza, Miki, Olivka a Damián hrál nejprve s týmem Piraní z Berouna a zápas to byl opravdu nervozní. Soupeř hrál překvapivě velmi dobře a my si na stativ ne a ne zvyknout. Po první směně 3:2, pak 8:4. Nakonec jsme si na stativ zvykli a začali pálit rovné tvrdé rány do vnějšího pole a zápas ukončili 13:7 pro nás.

Ve druhém zápase proti domácím Miners už pálil celý lineup, tedy 12 hráčů, jak měl a obrana předváděla moc krásné zákroky. Dokonce se nám povedl krom několika double outů – vždy po chyceném luftu příhozem na metu, ze které předčasně utekl nepozorný běžec soupeře – i jeden krkolomný triple – Vojta na CF chytil luft, běžci ze 2. i 1. mety z nich utekli předčasně, ale Vojta místo aby v klidu hodil na bližší druhou metu, tak vyslal mocný příhoz na metu první, tam Čerňas zašlápl a bleskurychle ještě přihodil zpět na 2. metu, kam se běžec zatím zoufale snažil vrátit.

Tím, jsme vyhráli skupinu a byl konec – postoupili jsme. Protože jsme ale museli čekat až na vyhlášení, domluvili jsme si s dalším postupujícím Tempem přátelský zápas. Naše pálka opět fungovala, v obraně si někteří vyzkoušeli jiné posty, a opět jsme hráli super auty. Vyhráli jsme 7:4.

Pochvalu si zaslouží všichni, každý se během dne blýsknul nějakým povedeným zákrokem, odpalem, i při běhu po metách už to sem tam vypadalo, jak mělo. Jmenovitě ale musím vyzdvihnout dva - Dan na spojce celý den předváděl krásné rybky, jisté zákroky a příhozy (ta rukavice prostě chytá jak má) a Čerňas na jedničce svými chytačskými kousky udivoval všechny přítomné včetně rozhodčích.

O postup se samozřejmě zasloužili i skvělí kaučové – Míša, Čerňas st. a Standa – DÍKY!

Součástí turnaje bylo i Masters – což je soutěž v homerunovém oběhu met, hodu do dálky a odpalu ze stativu. Každý člen týmu musí soutěžit v právě jedné disciplíně.

Tým Green celé masters vyhrál s 2471,6 body, když se jednotliví hráči umístili takto:

Hod: 2. místo Čerňas 31m, 3. Dan 29 m, 4. Miki 28 m, 7.-12. Tobík, 23 m

Odpal: 2. místo Honza 29 m, 6.-12. Damián, Táďa, Oliver 25 m

Běh: 1. místo Vojta 13,8 s, 8. Šimon 15,15 s, 9. Mára 15,4 s, 21. Aneta 16,86 s.

Tým White dosáhl 1507,2 bodů (bohužel mu chyběli 3 hráči, kteří mohli bodově také přispět) což těsně (o necelých 16 bodů) nestačilo na 6. místo. Individuálně se umístili takto:

Hod: 6. místo Jerry 24 m, 7.-12. Vítek 23 m, 20. Kája 18 m

Odpal: 4.-5. místo Fína 26 m, 6.-12. Tom 25 m, 19. Vašek 13 m

Běh: 5. místo Andrea 15,02 s, 14. Nina 15,9 s, 23. Johanka 17,2 s.

V každé kategorii startovalo 25 hráčů.

Na konci turnaje obdrželi první tři z každé disciplíny ceny a diplom, další diplom byl za masters a další za postup. Každý dostal ještě medaili, drobné dárky, poukázky a vyvrcholením bylo předání žlutých čepic našeho regionu všem postupujícím týmům. Rodiče nás ještě překvapili oslavným šampaňským, takže jsme si odnášeli nejen plno dojmů, ale i plná břicha a mnoho cen.

Prostě prima sobota.

Alena