953_20221003_214733.jpg

Titul Mistrů Rookie Ballu patří našim devítkám

První říjnový víkend se do Eagles Parku sjelo 12 týmů z celé republiky na finálový t-ballový turnaj soutěže devítiletých. Před turnajem bylo naší největší starostí, aby se turnaj vůbec mohl odehrát, neboť náš areál je po deštivém zářijovém počasí nasáknutý jako houba. Postavili jsme proto 2 hřiště na trávě baseballového outfieldu (Ivanovi, Honzovi, Danovi a rodičům patří velké díky).

Počasí nás nakonec trochu pozlobilo, hlavně v sobotu, ale turnaj se nakonec zdárně odehrál.

Ve skupině B jsme postupně čelili těmto týmům: Praotcům z Roudnice nad Labem – výhra 15:1, Tempo Foxies – výhra 20:1, Snails Kunovice – výhra 16:1, týmu z Lobkovic – výhra 20:4 a Beavers Chomutov – výhra 19:0. Všechny zápasy skončily předčasně rozdílem po 4. směně. V semifinále jsme poprvé narazili na tým (Pasos Pardubice), který nás dokázal ve dvou směnách udržet bez bodování. Nicméně po 6. směnách byl výsledek 10:5 pro nás. Čekalo nás finále proti Miners Kladno. Divácky to byl určitě atraktivní zápas, už v první směně se oba týmy blýskly super obranou a stav zůstal 0:0. A zatímco my jsme v jistých obraných zákrocích pokračovali i po zbytek zápasu (soupeře jsme jen jednou pustili na 3. metu, jinak končili jejich útočné snahy maximálně na 2. metě, popř. rovnou po luftu v našich rukavicích, tak soupeři už se tolik nedařilo zastavovat naše útočné pojetí hry. Ve druhé směně jsme 5x skórovali. Postupně jsme přidali další 3 body a konečný výsledek byl 8:0. Jsme vítězi. A neskromně musím říct, že zaslouženě, naše výsledné skóre ostatně hovoří za vše: 108:12 bodům.

V rámci turnaje se konalo i dovednostní soutěžení Clash of Skills – jedná se o 5 disciplín – „autový“ hod přes hlavu, skok do dálky z místa, sprint na 1B, obratnostní dráha, flexibilita (dosah rukama v předklonu). A my to vyhráli překvapivě taky.

Po turnaji následovala rozlučka – rodiče si zahráli slowpitch, rozdali jsme si trička, jako vzpomínku na letošní rok, poseděli u grilování. Dokonce nás pozdravili i Mirai :)

Všem hráčům přejeme hodně úspěchů a zábavy v „jedenáctkovém“ baseballu!