8_1647554656.jpg
892_20220428_141053.jpg

Trčka: " Chci nabrat co nejvíce zkušeností"

Muži se po čtyřech sériích drží na třetím místě extraligové tabulky. Po dvou prohrách s Tempem si budou chtít spravit chuť v zápasech s Arrows Ostrava. Ti jsou pravidelní účastníci Czech Series, ale letos jim zatím v tabulce patří předposlední místo. Předzápasový rozhovor přináší Matyáš Trčka, mladá naděje Eagles.

Jak jsi se připravoval na letošní sezonu?

Přes zimu jsem společně s klukama a trenérem jeli v režimu dvoufázových tréninků, ranní a večerní, kde jsme tvrdě pracovali na zlepšení techniky a kondice.

Jaká je tvoje role v týmu?

V nižších kategoriích pravidelně nastupuji v základní sestavě. V A týmu zatím získávám zkušenosti a snažím se co nejvíce pomáhat klukům kteří hrají, ať už jako třeba bullpen catcher a nebo nástupem do hry.

V následující sérii hrajeme proti Arrows - jaké máme ambice?

Naším cílem je získat 3 výhry, které pro nás budou důležité pro nadcházející série.

Arrows se zatím v letošní sezoně moc nedaří, myslíš že se nám podaří získat další body do tabulky?

Arrows se zatím tento rok na palce moc neprosadili ale z minulých let víme, že jsou schopní dobře pálit. Důležité je, abychom pálili my a poprali se s jejich nadhazovači, což nebude lehké.

Věřím v to že se nám podaří získat další body. Arrows je tým, který byl v posledních pěti letech pětkrát v Czech series takže to nebude jednoduché, ale do zápasů půjdeme s jasným cílem a to je výhra.

Co je tvůj cíl pro letošní sezonu?

Mým cílem je nabrat co nejvíce zkušeností a dostat co nejvíce příležitostí ke hře.