967_20221117_213932.jpg

Trenérská rošáda u softballistek. Tým přebírá Vojtěch Albrecht.

Po jedné sezoně dochází opět k trenérským škatulatům u softballového A-týmu žen. Vedení klubu se dohodlo na rozvázání spolupráce s trenérským tandemem Benda–Marek.

Nově se o chod A-týmu bude starat softballový matador Vojtěch Albrecht, který podepsal smlouvu na rok 2023. Současný reprezentační trenér žen bude úzce spolupracovat s trenéry juniorského týmu Danielou Viktorýnovou, Jiřím Plevou a Alešem Chýle.

“Po dvou letech a dvou čtvrtých místech potřebuje „áčko“ nový podnět. Končícím trenérům děkujeme za odvedenou práci pro klub, v uplynulé sezóně se podíleli na přestavbě týmu. Je ale čas na změnu, a tak přichází nový kouč a s ním i nové pojetí v tréninků i zápasů.” vysvětluje angažování Albrechta místopředsedkyně klubu Daniela Viktorýnová, zodpovídající za softballovou část klubu.

A jaké cíle má nový hlavní trenér? "Cílem sezóny 2023 je postoupit na jeden z evropských pohárů. Kromě zlepšení komunikace uvnitř týmu mám v plánu přinést kvalitní organizaci tréninku a směřování časování výkonu družstva jako celku na play-off. Ultimátním cílem je, díky kvalitnímu základu kádru a mládežnickému programu Eagles, získat titul mistra ČR." 

Věříme, že se pod taktovkou zkušeného lodivoda Eagles navrátí na medailové pozice.