544_20220323_223532.jpg

U13 - BACK TO SCHOOL – 2 MÍSTO - 2.9.2016

Poslední prázdninový víkend patří tradičně skvěle obsazenému turnaji „Back2school“. Kategorie U13 hrála své zápasy na hřišti Sabatu Praha v Tróji. Na turnaj jsme odjížděli přímo z vydařeného, ale náročného soustředění v Mladých Bukách, takže přece jen s mírnými obavami.

Základní skupina:

–        Rimini 86 ( ITA )

–        Třebíč Nuclears

Rimini 86 – Eagles 0:15

V utkání jsme se mohli opřít o vynikající výkon všech nadhazovačů a obrany. Italskému soupeři jsme v útoku vůbec nic nedovolili. Na pálce jsme se rozjížděli pomaleji, ale od 3. směny jsme již jednoznačně kralovali a zápas dotáhli k jednoznačnému vítězství.

Eagles – Třebíč Nuclears 6:9

Proti největšímu favoritovi turnaje jsme odehráli výborný zápas. Hned v první směně jsme se dostali do vedení4:1 a to drželi až do směny třetí, ve které soupeř využil drobbného zaváhání a výsledek otočil na 5:4. Utkání bylo dramatické až do samotného závěru, ve kterém jsme měli obsazenou 2. a 3 metu s jedním autem, ale bohužel jsme toho nedokázali využít a soupeři podlehli. I přes prohru jsme byli s výkonem kluků velmi spokojeni. Velmi dobrá obrana, spolehlivý výkon nadhazovačů, agresivní pálka i běh po metách.

Čtvrtfinále:

Tempo – Eagles 1:13

Náš tradiční soupeř z pražského přeboru, se kterým hrajeme vždy velmi dramatická utkání. V tomto zápase však od začátku jednoznačně dominujeme. Kluci výborně pálili, agresivně běhali a nutili soupeře k chybám. V obraně jsme se opírali o skvělý výkon nadhazovače a naprosto spolehlivou obranu. Výborná hra a jednoznačný výsledek nás posunul do semifinále a tedy do bojů o medaile.

Semifinále:

Eagles – Hluboká 17:6

Opět výborný výkon celého týmu. Soupeř se sice ujal vedení 1:0, ale to bylo vše, co jsme mu dovolili. Základem byl opět dobrý výkon nadhazovačů a obrany. Jsem moc rád, že si kluci poradili v útoku s velmi rychlým nadhozem soupeře a pravidelně si připisovali doběhy. V neděli nás čekalo finále, opět proti nejsilnějšímu soupeři – Třebíči Nuclears.

Finále:

Eagles – Třebíč Nuclears 2:13

Zápas byl vyrovnaný jen v první směně. Třebíč se ujala vedení 1:0, my v dohrávce obsadili druhou a třetí metu s jedním autem. Situace jsme nevyužili a zkušený soupeř trestal. Hned ve druhé směně si po další mentální chybě připsal 3 body a utekl nám. Kluci již nenašli fyzické, ale ani psychické síly na zdramatizování zápasu a podlehli těžkému soupeři jednoznačně 2:13. Patří nám tak krásná druhá příčka.

Musím před hráči jednoznačně smeknout Po dvou náročných soustředěních dokázali hrát moc pěkný baseball a hlavně se dokázali touto krásnou hrou dokonale bavit !!! Záměrně jsem nikoho ve člénku nejmenoval, protože kluci tohoto výsledku dosáhli jako jeden tým !!! Jednu výjimku teda udělat musím – nejlepším nadhazovačem turnaje byl vyhlášen Jakub Hajný – moc gratulujeme !!!

Musím také poděkovat skvělým rodičům za fandění a neustálou přízeň – děkujeme. Pochvala patří také pořadatelům za skvělý a výborně zvládnutý turnaj.

Za necelé dva týdny čeká náš tým kvalifikace MČR v Hluboké nad Vltavou. Všichni se na ní těšíme a já věřím, že se kluci, rodiče i trenéři budou při zápasech s nejtěžšími soupeři baseballem bavit stejně jako celý rok a také při Back too school. Protože o to jde přece nejvíce.