1023_20230828_212110.jpg

U13 - srpen s baseballem!

Neděle, 13. srpna 2023, 7:30h. Sraz na Hlavním nádraží v Praze je naplánován za patnáct minut! „Budeme tam za pět,“ ujistil nás na Smíchově kostrbatou češtinou šofér Boltu Nikita. Že nebudeme, bylo jasné po 26 metrech, kdy v labyrintu jednosměrek ignoroval rady navigace i zákazníků a zabočil úplně jinam, než měl! Mise Ostrava začala!

Na Hlaváku proběhlo všechno jako na drátkách. Nebýt zádrhelu s orientací nejmenovaného vedoucího zájezdu, který časový polštářek s výpravou v patách prošustroval v secesním bludišti ne zcela sebevědomým hledáním nástupiště Sever, mohli jsme do vagonu číslo 370 vlaku IC 10141 nastoupit i bez neplánované kondiční prověrky. Nevadí, v klimatizované soupravě pot oschl docela rychle.

Kluci bryskně obsadili místa včetně tzv. dámského kupé, kde se právě uvelebila klid hledající neznámá žena, jež nakonec – i přes ujištění, že jízda proběhne úplně v pohodě – překvapivě shledala nezbytným, najít si místo nové a hlavně někde úplně jinde.

Po třech a půl hodinách jsme byli v Ostravě. První trénink začal bezprostředně po zabydlení se v noblesním hotelu Start, kde byly k dispozici dvoulůžkové a pětilůžkové pokoje, v nichž hráči většinou trávili osobní volno.

Od pondělí začal standardní režim:

8:00 snídaně

9:00 – 10:30 první tréninkový blok

10:31 – 10:59 svačina

11:00 – 12:30 druhý tréninkový blok

13:00 oběd

14:30 –17:00 třetí tréninkový blok

18:00 večeře

20:00 návštěva hypermarketu (zdejší obyvatelé od našeho druhého dne přestali v tuto hodinu obchod z preventivních důvodů navštěvovat).

22:00 večerka

Počasí nám přálo. Rtuť teploměru málokdy klesla pod 33 stupňů Celsia ve stínu. Jediný den, kdy bylo chladněji (teplota vzduchu 21 stupňů Celsia) a pršelo – čtvrtek – jsme využili k návštěvě zdejšího aquaparku.

Když paní pokladní ve Vodním světě na tzv. Čapkárně uviděla naši klidnou družinu v čele s krizovou manažerkou Petrou, poskytla nám zvýhodněnou hromadnou vstupenku do venkovního sektoru. Obavy z chřipkového onemocnění zahnal fakt, že jsme měli tři bazény, klouzačky a dva tobogány střední a vysoké obtížnosti výhradně sami pro sebe. Ve vodě bylo celkem teplo, měla 25°.

Z řad běžného obyvatelstva se pod otevřené nebe nechtěně vmísil pouze jeden chlapec přibližně věku našich svěřenců. Zmaten nepřehlednou situací byl natolik, že se zúčastnil i plavecké olympiády (do týmu si ho vybral Ben). PS: Zpět do hotelu už s námi nejel.

Na hřišti se borcům denně věnoval trenér nadhazovačů Michal Lisko, alias Gagy. Hodiny a hodiny hráči hltali rady reprezentantů Jakubů Kubici s Greplem. Prostředek tréninkového cyklu jsme proložili zápasy proti Arrows resp. mladším borcům Eagles z U15, které jsme oba vyhráli.

Po pěti nocích nastal v pátek odpoledne přesun do Prahy. Vrátili jsme se všichni. Tedy kromě Fandy, jenž vystoupil v Ústí nad Orlicí.

Nabyté vědomosti i zocelenou kondici jsme následně otestovali na turnaji Back2School, jehož se minulý týden od čtvrtka do neděle v Troji zúčastnily oba naše celky Green a White. Zatímco „bílí“ po dvou prohrách ve skupině nakonec obsadili deváté místo, „zelení“ padli až ve finále s Třebíčí.

Tým White odehrál se vztyčenou hlavou porci hned sedm utkání! Greenům stačilo ke stříbru mačů pět! Kompletní výsledkový a statistický servis najdete zde!

Všichni jsou stoprocentně připraveni na zbytek sezony, který vyvrcholí 15. až 17. září MČR, jehož pořadatel bude znám bezprostředně po odehrání kvalifikací. Nominace na něj bude uzavřena po nedělních přípravných duelech s Kotlářkou.