19_20230822_181100.jpg
1010_20230627_223620.jpeg

U13: V cíli i bez finiše!

Český baseballový pohár, jeden z nejcennějších grálů věkové kategorie U13, Eagles sice nevyhráli, finálovou účastí si ale zajistili přímý postup na MČR, jež se bude konat v září neznámo kde.

Meteorologicky to byl mezi 16. a 18. červnem krásný víkend… To nemůžeme říct! Počasí si totiž s organizátory hrálo jako vánek s mýdlovými bublinami. Hlavně v sobotu!

Nakonec bylo hnusně tak, že Eagles po dvou jednoznačných výhrách ve skupině nad SaBaTem 12:2 a Kladnem 17:7 nemohli odehrát utkání proti Chocni, které by beztak nic neřešilo, protože o prvním i posledním místě ve skupině bylo jasno.

V neděli matka příroda přece jen nasáklý hadr konečně vyždímala a začala sušit. Hřiště po ničivých přeháňkách dala četa dobrovolných groundkeeperů makajících od soumraku do úsvitu do takřka dokonalého stavu. Tímto všem zúčastněným děkujeme. Bez vás by to nešlo!

Semifinálový zápas o všechno začal pro Orly v pravé poledne. Pod taktovkou nadhazovače Daniela Horáka na dirigentském stupínku spustili proti Tempu zelenobílý koncert o sedmi dějstvích.

Defenzivní part odehrál orchestr bez jediného falešného tónu. Horák si připsal complete game, během níž zaznamenal čtyři strikeouty,povolil pouhých šest odpalů a připsal si shutout.

V útoku se vedle tradičních opor dařilo Vojtovi Plíhalovi, který k téměř supermanovským atletickým zdatnostem přidal agresivitu v boxu. S průměrem .625 se stal druhým nejlepším pálkařem turnaje. BRAVO!!!

Po výhře 8:0 si Eagles vysloužili vytoužené finále i přímou kvalifikaci na MČR. S Kotlářkou byl ale duel vyrovnaný pouhé čtyři směny. Zkušení nadhazovači Loub s Průchou si domácí tým vodili jako Skupa Hurvínka. Povolili jen šest hitů. Jedním z nich byl homerun tradičního drtiče Kuby Röschla.

Výsledek 3:9 je spravedlivým vyústěním toho, co se na hřišti dělo. Na letním soustředění bude na čem pracovat!