964_20221103_142322.jpeg

U7 pohledem Petry Goldschmiedové

Zimní příprava probíhala standardně v tělocvičně ZŠ Jeremenkova a umožnila nám seznámit se s baseballovými základy s tím, že hlavní důraz byl kladen na všeobecný pohybový rozvoj a dovednosti jako běh, hod, obratnost a pohybová koordinace. I když tělocvična klade jistá omezení, tak rádi využíváme různá náčiní a jejich potenciál pro hraní her, které se obtížně realizují venku.

Od dubna do října jsme 2x týdně pilně trénovali na centrálním hřišti. V rámci tréninků jsme se soustředili zejména na základy pálení, sbírání míčů, přesnost příhozu a jednoduché auty na první metě. Do Přeboru Severozápad kategorie U7 jsme letos – stejně jako každý rok - přihlásili 2 kvalitní týmy, Tým Green zahrnoval všechny hráče, kteří v následující sezóně přestupují do U8. Tým White byl sestaven z mladších hráčů a úplných nováčků, kteří se do klubu zapsali v průběhu sezóny. Bohužel nám letos nepřálo počasí a některé zápasy byly bez náhrady zrušeny; největší vliv to mělo na turnaje. Pouze 2 turnaje za sezónu, kam navíc nepřijela polovina nahlášených týmů nebyl optimální; naštěstí jsme si chybějící turnaje vynahrazovali vzájemnými zápasy. Většina klubů tuto možnost vzhledem k omezené členské základně bohužel neměla.

O prázdninách jsme letos poprvé vyrazili na společné soustředění se staršími kategoriemi do Sezimova Ústí. Plných 8 dnů tréninku byla nelehká zkouška jak pro hráče, tak pro trenéry, a to nejen po sportovní stránce, ale většina dětí ještě nezažila tak dlouhou dobu bez rodičů a večery někdy nebyly lehké. Děti ale vše zvládly na jedničku a soustředění jednoznačně přispělo nejen ke zlepšení hráčských dovedností, ale i ke stmelení týmu a propojení napříč kategoriemi v rámci klubu. Věříme, že tato tradice bude nadále pokračovat.

Hlavní trenérka - Petra Goldschmiedová – na konci sezóny předala pomyslné žezlo vedení týmu U7 Honzovi Bártovi, který v loňské sezóně sbíral trenérské zkušenosti v naší nejmladší kategorii U5. S podporou obětavých tatínků Tomáše Grygery a Ládi Kučery je tak tým U7 jak hráčsky tak trenérsky plně připraven na výzvy nové sezóny 2022/2023.

Petře děkujeme za veškerou činnosti pro klub a doufáme, že nabere nové síly a znovu rozšíří naše řady.


TOP HRÁČI 2022 U6:

pálkař roku: Kryštof Grygera
MVP: Mikuláš Kučera
Polař: Matouš Hejlík
Objev roku: Sofia Benda

TOP HRÁČI 2022 U7:

pálkař roku: Denis Drábek
MVP: Dominik Štěpánek
Polař: Kilián Jonáš
Objev roku: Karolína Benešová


U7: Benešová Karolína, Benda Sofie, Drábek Denis, Grygera Kryštof, Hejlík Matouš, Horák Jakub, Charvát Tadeáš, Jonáš Kilián, Kučera Mikuláš, Mattoli Elizabeth, Mazzetti Giulia, Méheš Adam, Menšík Teodor, Novotný Lukáš, Plisová Melania, Rampa Mikuláš, Rossmann Eduard, Sobotík Alan, Stogel Jason, Štefan Oliver, Štěpánek Dominik, Šulcová Magdalena, Švec Cyril, Vaško Richard, Vedral Antonín, Větvička Robin, Voráčková Mariana, Wostrá Matylda

Realizační tým: Petra Goldschmiedová, Tomáš Novotný, Tomáš Grygera, Ivanka Krupková, Láďa Kučera