963_20221103_143626.jpg

U9 shrnutí sezóny

V téhle kategorii se každoroční cíle víceméně nemění – děti chceme naučit především správné základy techniky a pochopení samotné hry, a to nejlépe nějakým zábavným způsobem. Hodně podporujeme týmovost a kamarádství, nebojácnost a vytrvalost – prostě naši hráči se nebojí ani soupeře ani vlastních chyb a nikdy se nevzdávají.

Letošní devítky byly hrozně fajn, byla to zábava a radost s nimi hrát a trénovat. Za ty dva společné roky udělali všichni pokrok, někdo větší někdo menší. V zimě se většina hráčů zúčastnila soustředění v Nymburce a v létě jsme týden intenzivně trénovali na soustředění v Sezimově Ústí.

Hráčů bylo 24 a tak jsme do sezony postavili dva týmy, aby všichni měli dostatek možností získat herní zkušenosti. Škoda jen, že v Green týmu nebyla docházka stoprocentní a museli jsme si vypomáhat hráči z U8 (za což jim děkuji!).

Účastnili jsme se Pražského přeboru U9 a U10, hráli jsme coachballovou ligu U11 a Rookie ball U9. Výběr hráčů pak hrál turnaje – Stříbrný Supercup U10, Český baseballový pohár U9, Mistrovství ČR U9, MČR B coachball U11 a Finálový turnaj Rookie ball U9. V zimě jsme odehráli i několik halových turnajů. Celkem kolem 100 zápasů, takže ti nejšikovnější hráči mohli odehrát zhruba 60 % z nich.

Myslím, že v budoucnu tenhle ročník mnohé dokáže, už teď bylo těžké vybrat mezi nimi jen čtyři nejlepší, ocenění by si zasloužilo daleko více hráčů – za pálku třeba Ondra Červenka nebo Michal Juřina, za kouzelnické zákroky na první metě – Xavi Smith, za vůli a chuť hrát – Šimon Lang. Nemůžeme zapomenout ani na Vojtu Řezáče, který se z neřízené střely proměnil na pana Hráče! Za všestrannost a spolehlivost ve výkonech bychom MVP hráčem rádi zvolili i Tondu Fárníka a také v kategorii Objev roku jsme měli velké dilema mezi dvěma Kuby – i Kuba Pokorný by si tuhle cenu jednoznačně zasloužil. A to mnoho dalších hráčů a hráček nám svůj potenciál ještě úplně neukázalo… ale nic jim nebrání se k výše uvedeným co nejdříve připojit. Největším bojovníkem z nás všech je ale Olík Pražák a my mu přejeme brzkou definitivní výhru!

Fotogalerie U9 Rookie Ballu od Jana Beneše.

Výsledky dosažené v sezóně 2022:
1. místo Finále Rookie Ball
2. místo Český baseballový pohár – oblast Čechy
3. místo Přebor U9
6. místo Open Mistrovství ČR U9
7. místo přebor U10
14. místo Coachballová liga U11 (2. místo na MČR B)


TOP HRÁČI 2022: