19_20230822_181100.jpg
988_20230502_214803.jpg

Úspěšná mise Ostrava

První měsíc sezony završily oba týmy U13 White a Green vystoupením na turnaji O pohár města Ostravy.

Na soutok Odry, Opavy, Ostravice a Lučiny.jsme původně chtěli vyrazit parníkem, ale jelikož bychom přijeli až dva dny po turnaji – a někteří členové týmu neumějí plavat, zvolili jsme raději dopravu železniční.

Ukázalo se to jako dobrý nápad. Akci jsme stihli!

Přání, aby nikdo z chlapců nezatáhl během takřka čtyřhodinové cesty vláčkem za ruční brzdu, zůstalo vyslyšeno. Pasažéry v okolí zlobilo maximálně pípání gumového kuřátka ze Sapy za 17,90 korun českých, které se rozléhalo vagonem mezi Olomoucí a Hranicemi. Nedovádělo s ním štěňátko jorkšíra některého z cestujících, jak si realizační tým myslel, ale nejmenovaný plejer infieldu.

Taky se hrály šachy a četlo se. Například Přemyslovská epopej díl II. Tím se mentální úroveň celého týmu hezky zprůměrovala na standard.

V Ostravě jsme po ubytování navštívili extraligové utkání mezi Arrows a Draky Brno. Záměr teoretické přípravy se rychle změnil v část praktickou. Kluci místo sledování mače dvě hodiny dováděli na umělce vedle hřiště. Nezmaři!

Trošku jsme se vyspali, dali si snídani. Jen pro představu; náš týmový šéfkuchař v sobotu servíroval croissant plněný míchanými vejci a lanýžem, omeletu se sýrem Gruyèrea s čerstvým ovocem, granolou, tvarohovým chlebíčkem i ředkvičkou (jednou ředkvičkou!!!!). O den později byly na menu párky vídeňského typu z udírny v ostravských pecích, omeleta se špenátem, hemenex a domácí koblížek na slano se sýrem, vajíčkem a lanýžovou majonézou.

O jednotlivých zápasech si psát nemusíme, našly se ale momenty hodné zaznamenání.

-Kuba Röschl z Greenů vystřelil dva homeruny (píp, píp).

-našli jsme nového zloděje met – Tomáše Hejla, který měl sebevědomí takové, že po samovolné krádeži dvojky se pustil do dobrodružství i na metě číslo tři. PS: Vyjde to příště!

-v nouzi s nadhozem vzal na sebe zodpovědnost Maty Brožek, který na kopci ničil Sabat a navíc na pálce ze sedmi nadhozů zaznamenal čtyři tvrdé kontakty.

-všichni v obou týmech odevzdali vysoké výkony na pálce i v obraně, což ovšem neznamená, že není na čem pracovat.

Na malebném penzionu Start zůstala většina majetku nerozbita. Děti se chovaly slušně. Sem tam chodbou prošlo strašidlo, ale nešlo o nic, co by vybočovalo z běžného života teenagera.

Cestu z Ostravy jsme si užili. Kluci se v kupéčkách zabydleli rychle. Brzy byli ve vlaku Regio Jet jako doma. Aklimatizovat se umějí opravdu bleskově! Ještě, než vlak zabrzdil v zastávce Olomouc, nebylo ve spoji jídlo, které by naše partička nevzala útokem, což “ocenil” především personál. No, a ani pití.

Suma sumárum, akce se vyvedla. Chlapci jsou týden od týdne lepší a lepší. Na hřišti i mimo něj!

Raul