1012_20230627_225757.jpg

Úspěšný červen jedenáctek

Hned na začátku června si náš tým střihl highlight sezóny - mezinárodní Super Cup na Hluboké, kde kluci s Nelou po 5 výhrách, 1 remíze a 1 prohře obsadili pěkné 9. místo z 24 nadupaných týmů. Článek z turnaje napsaly maminky Zuzana a Nikola.

Poté jsme pokračovali zápasy regionálního přeboru U10 a U11. Nejvíce se nám ale v červnu dařilo na turnajích ČSA, kde kluci zvítězili na turnaji v Pardubicích a zcela ovládli Open Pohár ČSA kategorie U11 Merklíně. Do prázdnin tedy tým vstupuje s dobrou náladou a 7 vítěznými zápasy v řadě. Někteří hráči se ale baseballem budou bavit i na začátku prázdnin na baseballovém kempu pod vedením hráčů A týmu a všichni se pak těší na srpnové soustředění na naší oblíbené Hluboké.


Super Cup

Druhý červnový čtvrtek jsme se všichni sjeli na Hluboké, ve městě s krásným zámkem a ledovou tříští bez ledu. Svou pohostinností nás přivítal kemp u Dvořáků, jehož občerstvovací okénko můžeme jen doporučit. Důvodem našeho pobytu ale nebyla prohlídka komnat na zámku Hluboká, ačkoliv někteří i to stihli, ale mezinárodními týmy našlápnutý Super Cup.

Ve skupině jsme se utkali s Centaury Warszawa, reprezentací Maďarska, výběrem Katalánska, Orly Choceň a Třebíčí Nuclears. Tři páteční zápasy jsme odehráli se dvěma výhrami a jednou prohrou. Nebyla nouze o zajímavé momenty: Nela byla dvakrát trefená Petrovým jinak téměř bezchybným nadhozem, Xavi zas naopak odpálil přímo do Petra, Miky se po čtyřech doplazil na třetí metu, a fanoušci zjistili, že jim chybí nějaký úderný pokřik (znáte nějaký???).

V sobotu to byly zápasy o nervy. Po snídani v trávě nás hned ráno čekal zápas s Orlíky, který jsme po napínavé bitvě vyhráli o dva body. Pokud jsme chtěli zasáhnout do bojů o nejvyšší příčky, museli jsme porazit Třebíč Nuclears, kteří zatím byli bez jediné prohry. Kluci a Nela odehráli skvělý zápas, dle mnohých reakcí jeden z jejich nejlepších vůbec, předvedli hru plnou emocí a pro fanoušky připravili parádní podívanou. Zápas po infarktovém závěru nakonec skončil remízou 8:8 a na postup to bohužel nestačilo. Večer jsme i přes nálety místních komárů šli podpořit Ferdu na All Star Game a pak rychle odpočívat na nedělní závěr turnaje.

Neděle byla ve znamení boje o červený pohár a celkové 9. místo. Hned ráno nás čekal zápas s Arrows Ostrava. Eagles se trochu trápili, přemáhala je únava a chvíli to v dugoutu vypadalo, že všichni spí. Nakonec se nám ale podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. Odpolední závěrečné klání kluci a Nela zvládli skvěle a předvedli suverénní hru s Technikou Brno, které nasázeli 12 bodů.

I když zácpa směrem ku Praze nás trochu děsila, samozřejmě jsme počkali na závěrečný ceremoniál, a náš tým si domů veze krásný pohár za 9. místo. Myslíme, že v konkurenci 24 nejlepších domácích i mezinárodních týmů to vůbec nebylo špatné.

Zuzana & Nikola