19_20230822_181100.jpg
977_20230208_200631.jpg

Víkendový dvojboj devítek

Pololetní vysvědčení se naše U9 rozhodly oslavit baseballem a slavily celý víkend. V sobotu jsme vyjeli na mezinárodní turnaj do Poličky, který pořádali Waynes Pardubice. V neděli jsme pak vyrazili na Kladenský Kahan kategorie U9..

WW Indoor Cup U9 v Poličce

V sobotu jsme vyjeli na mezinárodní turnaj do Poličky, který pořádali Waynes Pardubice. Postupně jsme se utkali s Miners Kladno, Barons Wroclaw (PL), Waynes Pardubice a na závěr Ježci Jihlava.

Úvodní zápas s Miners Kladno jsme začínali jako hosté na pálce a děti do něj vstoupily mocně – hned v první směně nasázely 5 bodů, zato Miners povolily pouze 3 body. V další směně sice uhrály o jeden bod méně, ale soupeř už neuhrál ani jeden bod. Další směna pro nás byla stejně úspěšná a Miners už neměli šanci výsledek zvrátit a zápas se už nedohrával. Děti pálily náramně a za celý zápas nebyl ani jeden strike out. Vyhráli jsme 13:3.

Do utkání s Polským teamem Barons Wroclaw děti vstoupily stejně úspěšně jako s Miners a v první směně uhrály 5 bodů. Jelikož si ale zvykaly na jiný nadhoz, začaly se objevovat první strike outy a v dalších dvou směnách neuhrály ani bod. Do poslední, čtvrté směny vstupovaly za stavu 5:5 a děti z Barons na pálce daly jeden bod. Našim se naštěstí vrátila palebná síla a po druhém bodu byl zápas ukončen. Děti zvítězily 7:6.

Třetí zápas s Waynes děti rozehrály nadějně, ale nervozita a síla okamžiku některé zasáhla více a počty strike outů se množily. Naštěstí se děti mohly spolehnout na výbornou hru v poli, kde především skvěle vychytaly lufty. Síla na pálce se dětem vrátila především v posledním inningu, kde se podařily dva oběhové homeruny a zbytek pálil do zadního pole. Zápas se pro vysoký rozdíl opět nedohrával a skončil výhrou orlů 11:5.

Poslední zápas děti sehrály s Ježky Jihlava. Zápas byl celkově chudý na body, jelikož oba teamy hrály bezvadně v poli, ale Eagles opět skvěle vychytaly lufty a pomohly nám i tři soupeřovy strike outy. Na pálce jsme viděli další oběhový homerun a také odpal na balkon. Zápas skončil 8:2 pro nás.

Děti odjížděly z Poličky se skvělou náladou a hrdým pocitem z vítězství!


Kladenský Kahan U9

V neděli jsme vyrazili na Kladenský Kahan kategorie U9. Sestavu jsme doplnili dvěma novými hráči, kdy pro jednoho to byly úplně první zápasy v životě. Hráli jsme postupně proti našemu věrnému rivalovi Tempu Praha a dále Miners Green a Miners Black.

První zápas jsme vyhráli vysoko 15:3. Děti byly skvělé na pálce, ale musíme podotknout, že Tempo bylo značně oslabené, jelikož měli sestavu doplněnou mladšími a méně zkušenými dětmi.

Zápas proti Miners Green jsme také zvládli a vyhráli 10:7. Miners Green měli team sestavený především z hráčů U8 a doplněný kategorií U9. Relativně vyrovnaný souboj to byl především díky tomu, že děti Miners využívaly ještě možnosti pálit ze stativu. Jelikož v kategorii U9 je už možnost pálit ze stativu značně omezená, povolili jsme poslední odpal ze stativu pouze našim nováčkům.

Poslední zápas jsme sehráli proti U9 Miners Black a zápas to byl velmi vyrovnaný. Na to, že se odehrály čtyři směny, zápas skončil remízou 5:5. Naše pálkaře především trápilo pravidlo, kdy v případě odpalu do střechy je hráč automaticky out. S tímto pravidlem jsme se na jiných turnajích nesetkali a v tomto případě rozhodčí vždy vyhlásili fall ball či dead ball.

Na základě celkových výsledků jsme postoupili do finále a soupeřem nám byl nevyrovnanější soupeř – Miners Black. Začínali jsme na pálce a do zápasu jsme vstoupili dvěma odpaly do střechy – tudíž rovnou 2 outy. První dvě směny se dětem nepodařilo dát ani bod, zato soupeř už měl náskok 5 bodů. Na dětech byla znát únava z dlouhého víkendu a chyběl jim potřebný náboj, který se Miners Black držel. Děti Miners si fandily a bylo znát, že chtějí na domácí půdě vyhrát a vrátit nám prohru z minulého dne. Celkově jsme měly v zápase 4 odpaly do střechy, tedy 4 vlastní outy a k tomu 3 strike outy v 6 směnách. Zápas skončil výhrou 9:5 pro Miners Black. Děti Miners byly na závěr dne lepší, oprávněně vyhrály a my jim k tomu gratulujeme. Naši orli si odvezli skvělé 2. místo!

Děkujeme jak Waynes Pardubice, tak Miners Kladno za skvěle zorganizované turnaje a těšíme se někdy příště!

Martina Petrásková