987_20230502_214418.jpg

Začátek sezóny je tu!

K nám, do Eagles parku, přišlo krásné počasí a společně s ním i venkovní tréninky celého klubu! Vyrazily jsme na první hrací víkend, ale také nabraly zkušenosti na našem domácím území.

Jaro je tu a společně s ním se ženské Áčko přesunulo na první venkovní tréninky, kterých sice bylo před prvními zápasy méně kvůli nepříznivému počasí, ale to hlavní se natrénovalo na maximum. Po pár týdnech tu byl první, netradičně čtvrtkový, zápas s netradičním soupeřem Juniorek ČR.

Oba zápasy s českou reprezentací byly velmi vyrovnané a důležité pro nasbírání prvních herních zážitků. Bohužel se to s námi v páté směně prvního zápasu trochu zhouplo, ale díky naší vydatné zimní pálkařské přípravě a odhodlání vyhrát jsme zápas nakonec zvládly otočit v náš prospěch, což už se nám bohužel ve druhém zápase nepovedlo, a tak jsme si ze zimou prodchnutého večera odnesli stav 1:1.

A pak to přišlo. Všemi očekáváná Morava tour 2023. Tu jsme započaly v Brně velmi úspěšně. Oba zápasy byly jedna velká pálkařská přestřelka, ve které jsme se praly urputně, a nakonec i vítězně. První zápas tak skončil krásným výsledkem 11:8 a druhý 9:4. Bohužel v obou zápasech na naší straně padlo více polařských chyb než by bylo zdrávo, , ale zvládly jsme se s tím srovnat a zápasy udržet.

Po sladkých výhrách nás čekal odjezd do ostravského Arrows parku, kde jsme bojovaly jako lvice, ale bohužel to stačilo jen na jednu výhru. V prvním zápase jsme se s Arrows přetahovaly o výhru, ale soupeři se to bohužel dařilo více, a když jsme v poslední směně nezvládly skórovat, tak se nám výhra rozsypala pod rukama skórem 10:7 pro soupeře. Do druhého zápasu jsme ovšem nešly se skloněnou hlavou, ale naopak s ještě větším nábojem a vervou. Zápas skončil dokonce předčasně rozdílem 8:1 v náš prospěch, a to vše opět díky našim výjimečným pálkařským schopnostem a skvělému výkonu našich nadhazovaček, které se skvěle popraly s celým víkendem.

Za duben si tedy odnášíme celkové skóre čtyři výhry a dvě prohry, což je pro náš tým dobrý výsledek. Ovšem se snažením nekončíme a plánujeme se stále zlepšovat, hrát lepší softball a vyhrávat co nejvíce zápasů se silnými soupeři, které extraliga žen nabízí.

Julie Vondráčková