19_20230822_181100.jpg
1046_20240117_212157.jpg

Žákyně Eagles v nové sezóně

Během druhého lednového týdne vstoupily žákyně Eagles do boje na tradičním indoor turnaji v aréně Joudrs.

Tento turnaj je dobrá příležitost pro trenéry vyzkoušet, jak na tom jejich svěřenkyně jsou, po první části zimní přípravy. Také se nabízí příležitost vyzkoušet hráčky na různých netradičních postech. 

Celkem holky sehrály 5 zápasů. Opět se bohužel potvrdila stará pravda, že se nám nedaří úvodní zápasy dne. Po úvodním debaklu s Joudrs (1:15), kde se nám nedařilo ani v poli ani na pálce. Přišly 2 pěkné zápasy se Sabatem a Piranhas. Zápas proti Sabatu rozhodla naše dominance jak v poli tak na pálce a vše vyústilo ve vysoké vítězství 13:0. Je nutno ale poznamenat, že družstvo Sabatu mělo ve svém středu spoustu mladých začínajících hráček. 

Poslední zápas dne s Piranhas rozhodl jeden nepovedený inning, kdy při dvou autech, série mentálních (bohužel) chyb, znamenala 4 body soupeře. Pálkařské vzedmutí v dohrávce už jen korigovalo výsledek na 4:7 v náš neprospěch. 

První nedělní zápas proti Blansku byl bohužel opět ve znamení našeho zmaru. Tentokráte nás zklamala pálka. Je k zamyšlení pro trenéry, proč při pálení na stejný nadhazovací stroj, nedokážeme udržet konstantní výkon. Soupeř naopak předvedl velmi dobrý útok na pálce a jen velmi dobrá hra v poli udržela naší prohru na přijatelných 2:5. Poslední zápas turnaje byl proti týmu Sabat Praha. Zde se nám dařilo a světe div se, po pálkařském koncertu vítězíme 15:2. 

Závěrem bych rád pochválil všech 12 hráček, které se turnaje zúčastnily. Každá z nich dobře ví, co se jí povedlo a co by bylo lepší příště zlepšit. A celý tým dokázal udržet soustředění na hru ve všech zápasech, nic nevzdával a bojoval do posledního autu. To se může zdát jako samozřejmost, ale v minulé sezóně tomu tak vždy nebylo. Vláďa Prokop