8_1647554656.jpg
922_20220630_121733.jpeg

Žákyňský boj v červnu

V červnu čekaly na žákyně hned dvě akce - třetí kolo superligy a Open Pohár ČSA.

Třetí kolo Superligy

3. Kolo Superligy se hrálo na domácím hřišti, v Eagles areálu a na centrálním softbalovém hřišti. Žel se nedařila pálka a ani pole a tak na žákyně opět vyšlo 5.místo. Nesmutnily a braly to jako možnost si zahrát a rozvíjet své herní dovednosti. Při turnaji byla skvělá příležitost k oslavě 12.narozenin Adély Prokopové. Áďo - HOBLA!

O hladký průběh turnaje se postarala Iva Šlechtová s kadetkami, které sbíraly míče, mačkaly tabuli a pod vedením Michala Šedivého si některé vyzkoušely i roli rozhodčích.


Open pohár ČSA žákyň U13

Po hořké prohře na domácím poli, se žákyně zúčastnily Open poháru ČSA, do kterého se zapsalo 14týmů z celé republiky. A abychom mohly hráčky hodně střídat a nebyli ohroženi malým počtem, případným úrazovým nehodám, nahostovali jsme posily ze Snails Kunovice: Julii Hasmandovou, Johanu Beránkovou, Adélu Víchovou. Holky děkujeme za pomoc a že jste byly součástí našeho týmu!

1.den VÍTĚZSTVÍ

První zápas dopoledne hrály žákyně s Pražským Tempem. Týmové složení nadhoz Nely Švestkové a Báry Vyklické, v kombinaci s catcherováním Sofie Gasowski a zbytku obsazení pole: první meta Barbora Vyklická, druhá meta Amálie Rybáková, třetí meta Johanka Kaiserová, spojka Johana Beránková, levá polařka Adéla Víchová, centrální polařka Samantha Gočaltovská a pravá polařka Alice Duchoňová. Střídání bylo pouze po 3.směně a to v zadním poli zleva Stella Fontaine, Julie Hasmandová a Emma Nikodýmová. Pálit se podařilo dál než do vnitřního pole a tak se podařilo zápas vyhrát s rozdílem 13:0.

Druhý zápas odpoledne hrály žákyně s Chomutovským Beavers. Pokud nebyl strike out, hrálo pole jednoduše na první metu a tak jsme soupeři nedali šanci na útok. Pálily pořád víc než do vnitřního pole a tak se podařilo zápas vyhrát s rozdílem 8:0.

2.den NAPĚTÍ

První zápas ráno hrály žákyně s Brněnským Severem. Týmové složení nadhoz Samantha Gočaltovská a Johana Beránová, v kombinaci s catcherováním Adély Prokopové a zbytku obsazení pole: první meta Julie Hasmandová, druhá meta Amálie Rybáková, třetí meta Barbora Vyklická, spojka Nela Švestková, levá polařka Alice Duchoňová, centrální polařka Adéla Víchová a pravá polařka Emma Nikodýmová. Po druhé směně se vystřídaly LP Johana Kaiserová a PP Stella Fontaine. Pálka se hráčkám vůbec nedařila a v poli se hromadilo tolik chyb, až jsme soupeři umožnili nám dát 5 bodů, do té doby to byl vyrovnaný boj 1:1 a tak se podařilo zápas prohrát s rozdílem 6:1.

Během dne a čekání na večerní zápas se žákyně zúčastnily soutěže Clash of Skills, ze které si jako tým odnesly 3.místo! Gratulujeme!

Druhý zápas večer hrály žákyně opět s Chomutovským Beavers a musely tak potvrdit své postoupení do nejlepší čtyřky. Týmové složení nadhoz Nela Švestková, v kombinaci s chytáním Sofie Gasowski a zbytku obsazení pole: první meta Barbora Vyklická, druhá meta Johana Kaiserová, třetí meta Samantha Gočaltovská, spojka Johana Beránková, levá polařka Aneta Novotná, centrální polařka Adéla Prokopová a pravá polařka Amálie Rybáková. Skoro už to vypadalo, že se opět nebude dařit pálka a v pole bude chybovat. Ale hráčky to nechtěly vzdát a nechat se porazit od soupeře, kterého den před tím rozdrtily 8:0 a Nela Švestková odpálila homerun z tossu a nakonec se podařilo zápas vyhrát s rozdílem 11:4.

3.den SKOROVÍTĚZSTVÍ

První zápas dopoledne hrály žákyně s Ledenickými Žraloky a hrály tak o postoupení do finále. Tento zápas se nám nevyvedl podle našich představ a zápas jsme prohráli 9:0.

Druhý zápas odpoledne hrály žákyně s Pražskou Kotlářkou a bojovali o umístění na 3.místě. Týmové složení nadhoz Barbora Vyklická, Samantha Gočaltovská, Johana Beránková v kombinaci s chytáním Adély Prokopové a Sofie Gasowski a zbytku obsazení pole: první meta Julie Hasmandová, druhá meta Adéla Víchová a Amálie Rybáková, třetí meta Sofie Gasowski, Samantha Gočaltovská a Adéla Prokopová, spojka Nela Švestková, levá polařka Emma Nikodýmová, Stella Fontaine, Alice Duchoňová, centrální polařka Johana Kaiserová a pravá polařka Aneta Novotná. Bylo jasné, že to nebude lehký zápas a vzhledem k tomu, jak daleko se tým dostal. Trenéři pojali poslední zápas tak, že se v poli hodně střídalo a to i s ohledem na spalující, 40 stupňové, vedro, aby si hráčky mohly na chvilku odpočinout. Ačkoliv do toho holky daly vše, nestačilo to na vítězství, které jim uniklo o pouhý bod 13:12. Krásným okamžikem byl Nelin homerun z nadhozu soupeřky.

Utíráme slzy porážky a vyrážíme vstříc prázdninám, kdy nás čeká pilné trénování při soustředění.

Děkujeme Joeovi za bedny s ledovým pitím a panu Vyklindovi za zmrzku :)!

Realizační tým: headcoach Jana Chýlová, coach Vláďa Prokop a Ludmila Gočaltovská.